Організація публічних закупівель у зарубіжних країнах

Освітня програма: Міжнародні економічні відносини (магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Організація публічних закупівель у зарубіжних країнах
Код дисципліни
ОК 4.5
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати: сутність та теоретичні й організаційно-правові основи у сфері публічних закупівель країн,що вивчаються, фінансову термінологію, що вживається в законодавстві, яке регулює сферу публічних закупівель у зарубіжних країнах та міжнародних організацій, зокрема, СОТ; основні принципи, технології, форми, методи, механізми, порядок організації та проведення публічних закупівель. Вміти: роз’яснювати окремі положення законодавства щодо здійснення процедур публічних закупівель зарубіжних країн; формувати документацію конкурсних торгів, оцінити пропозиції, укладати договори про закупівлю; проводити контрольно-аналітичну роботу у сфері публічних закупівель. Комунікація в процесі оцінки публічних закупівель в зарубіжних країнах. Відповідально прийняти і обґрунтувати рішення щодо розв’язання нестандартних завдань та проблемних ситуацій
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен володіти загальними знаннями про теоретичні та організаційні основи публічних закупівель; виявляти спільне і відмінне в практиці публічних закупівель на міжнародному ринку та ринках окремих країн, володіти навичками пошуку та аналізу нормативних документів, аналітичних матеріалів та джерел статистичних даних; володіти цілісною системою знань щодо організації та здійснення публічних закупівель.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1 Функціонування системи публічних закупівель в зарубіжних країнах. Сутність та зміст публічних закупівель. Організація публічних закупівель. Інституційна структури система закупівель у зарубіжних країнах. Співпраця країн в межах угоди СОТ про публічні закупівлі. Змістовий модуль 2 Процеси здійснення публічних закупівель в зарубіжних країнах та Україні. Процедура публічних закупівель. Тендерна документація і контроль. Електронні закупівлі. Публічні закупівлі в ЄС. Публічні закупівлі в Канаді та США.
Рекомендована та необхідна література
Agreement on Government Procurement (GPA). Polischcuk L. Іnternational Economic Policy of the PRC //Internationalization of the World Economy: Contemporary Trends/ Edited by E. Siskos and O. Rogach: Monograph – 2020 . P. Kastoria, Greece. OECD Principles for Integrity in Public Procurement. TED eTendering Tenders Electronic Daily (TED) (csv subset) – public procurement noticeshttps. Поліщук Л., Халавка О. Глобальні інструменти протидії екологічним проблемам у сучасній системі світового господарства//Економіка і суспільство№22, 2020.р
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Під час відповіді на семінарському занятті (участі у дискусії). У формі написання індивідуальних аналітичних робіт під час самостійного опрацювання тем. У формі презентації щодо характеристики форм і особливостей організації публічних закупівель в зарубіжних країнах та Україні, можливості участі українських компаній у процедурах публічних закупівель закордоном. Підсумкове оцінювання (за формою заліку) здійснюється у формі залікової індивідуальної роботи.
Мова викладання
Українська