Лабораторія з електронної фізики, ч.1

Освітня програма: Прикладна фізика, наноелектроніка та комп’ютерні технології

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Лабораторія з електронної фізики, ч.1
Код дисципліни
ВК 2.15
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
В результаті вивчення дисципліни здобувачі будуть: • Розуміти предметну область сучасної прикладної фізики та математики. • Знати основи технологій та методів дослідження властивостей речовин і матеріалів, включаючи наноматеріали. • Вміти критично інтерпретувати науково-технічну інформацію, що стосується прикладної фізики. • Вміти застосовувати фізичні, математичні та комп'ютерні моделі для дослідження фізичних явищ, приладів і наукоємних технологій. • Розуміти фізичні основи створення нових приладів, апаратури, обладнання, матеріалів (включаючи наноматеріали), речовини, технологій. • Вміти вибирати методи та інструментальні засоби проведення досліджень • Вміти організовувати результативну роботу індивідуально і як член команди. • Вміти представляти і захищати отримані наукові і практичні результати в усній та письмовій формі.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До вивчення дисципліни «Лабораторія з електронної фізики» необхідно пройти підготовку та скласти іспити/заліки з таких дисциплін: • Електрика і магнетизм, • Молекулярна фізика, • Радіоелектроніка.
Зміст навчальної дисципліни
«Лабораторія з електронної фізики» є однією з ключових дисциплін циклу підготовки бакалаврів у галузі сучасної радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем. Вона дає уявлення щодо фізичних явищ, які супроводжують рух заряджених частинок у вакуумі і лежать в основі роботи багатьох електронних вакуумних приладів.
Рекомендована та необхідна література
Ігор Белло, Вакуум і ультравакуум. Фізика та технології. © 2018 Taylor & Francis Group, LLC.- P.1063. 2. Бех І.І., Лушкін О.Є., Михайловський Б.І. Основи фізики вакууму. Методи отримання високого й надвисокого вакууму. Київ. Київський університет. 2001р. 3. Михайловський Б.І., Бех І.І., Лушкін О.Є., Телега В.М. Основи фізики вакууму. Методи вимірювання високого й надвисокого вакууму. Київ. Київський університет. 2004р. 4. Кучеренко Е.Т. Справочник по физическим основам вакуумной техники. Киев. Высшая школа. 1981г. 5. Левитський С.М. Фізична електроніка. К.: ВПЦ “Київський університет”, 2005.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, консультації; лабораторні роботи; самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання: • семестрове оцінювання: протягом семестру передбачено проведення трьох лабораторних робіт, за кожну з яких нараховується максимум 20 балів. Максимальна кількість балів, яка може бути нарахована студенту протягом семестру - 60 балів. • підсумкове оцінювання (у формі заліку): захист звітів лабораторних робіт оцінюється від 0 до 40 балів сумарно. • умови допуску до підсумкового заліку: умовою допуску до заліку є отримання студентом не менше, ніж 45 балів. У випадку відсутності студента з поважних причин відпрацювання та перескладання захисту лабораторних робіт здійснюються відповідно до «Положення про організацію освітнього процесу у Київському національному університеті»
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фізичної електроніки
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем