Історико-культурний туризм в країнах Сходу

Освітня програма: Краєзнавство, екскурсознавство та історико-культурний туризм

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Історико-культурний туризм в країнах Сходу
Код дисципліни
ВК 2.11
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати класифікацію країн Сходу, основні періоди становлення та розвитку мандрівництва та туризму, категоріальний апарат наукової дисципліни, основні події в історії подорожування та туризму, персоналії, основні напрямки та зміст державної політики з розвитку туризму в провідних туристичних країнах Сходу, основні науково-інформаційні джерела вивченнятуристичної діяльності в країнах Сходу. Вміти комплексно аналізувати питання з історико-культурного туризму в країнах Сходу, аналізувати основні події та загальне спрямування розвитку історико-культурного туризму;зміст етнокультурної, пам’яткознавчої, релігійної складових. Засвоювати теоретико-методологічну базу та виробляти практичні навички проведення наукових досліджень і групового вирішення проблемних завдань із застосуванням відповідних методів і прийомів наукового аналізу. Проявляти увагу і толерантність до іншої (й інакшої) думки у процесі інтелектуальної комунікації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати класифікацію країн Сходу, основні історичні та етнічні характеристики . Вміти аналізувати та опрацьовувати наукову літературу, зокрема й іноземну, проводити пошукову роботу у бібліотеках, працювати з електронними базами даних. Володіти елементарними навичками аналізу явищ матеріальної і духовної культури, історичного аналізу, встановлення причинно-наслідкових зв’язків.
Зміст навчальної дисципліни
Курс складається з двох змістових модулів. Перший ознайомлює з періодизацією історико-культурного туризму в країнах Сходу, еволюцією його форм і видів впродовж історичних епох, особливостями історико-культурної спадщини, географічних ландшафтів та засадами державної політики з розвитку історичко-культурного туризму в країнах Північної Африки та Близького Сходу. Другий модуль присвячено вивченню розвитку історико-культурного туризму в країнах Закавказзя, Центральної Азії, Східної, Південної Та Південно-Східної Азії. Мета дисципліни – опанувати комплексом знань щодо основних етапів та характеристик розвитку історико-культурного туризму в країнах Сходу від стародавніх часів на сучасності.
Рекомендована та необхідна література
Божидарник Т. Міжнародний туризм: Підручник. К., 2019. Великочий В.С., Дутчак О.І., Шикеринець В.В. Міжнародний туризм. Івано-Франківськ, 2015. Любіцева О.О., Шпарага Т.І. Музейний туризм. Навчальний посібник. К., 2021. Остапчук В.В., П.Ф. Коваль, Г.П. Андрєєва. Історія туризму: Навчальний посібник. Ніжин, 2008. Рубель В.А. Історія Середньовічного Сходу. К., 2002. Сапелкіна З.П. Релігійний туризм: навчальний посібник. К., 2009. Смаль І.В. Туристичні ресурси світу. Ніжин, 2010. Устименко Л. М.,Афанасьєв І. Ю. Історія туризму: Навчальний посібник. К., 2008.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Завдання (навчальні цілі): полягають у забезпеченні цілісних знань щодо змісту, головних здобутків розвитку історико-культурного туризму в країнах Сходу, аналізі його етнокультурної, пам’яткознавчої, музеєзнавчої та релігійної складової, розкриттю особливостей на всіх етапах, аналізі сучасного стану історико-культурного туризму в країнах Сходу.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Загальну кількість балів студента формують семестрові бали, отримані з усіх тем двох змістових модулів (бали, отримані за модульні контрольні роботи; бали, отримані за виконання індивідуальних завдань; бали, отримані за роботу на семінарських заняттях). Зміст курсу поділений на 2 змістових модулі. Кожний змістовий модуль включає в себе лекції, семінари, самостійну роботу студентів, які завершуються рейтинговим контролем рівня засвоєння знань програмного матеріалу відповідної частини курсу. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1 –5, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) – теми 6 –10. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Володимирівна Терес
Кафедра етнології та краєзнавства
Історичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра етнології та краєзнавства
Історичний факультет