Структура та функції нуклеїнових кислот

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Структура та функції нуклеїнових кислот
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР08. Знати та розуміти основні терміни, концепції, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР11. Розуміти структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні. ПР13. Знати механізми збереження, реалізації та передачі генетичної інформації та їхнє значення в еволюційних процесах. ПР19. Застосовувати у практичній діяльності методи визначення структурних та функціональних характеристик біологічних систем на різних рівнях організації. ПР24. Аналізувати фізико-хімічні властивості та функціональну роль біологічних макромолекул і молекулярних комплексів живих організмів, характер взаємодії їх з іонами, молекулами і радикалами, їхню будову й енергетику процесів. ПР25. Вирішувати конкретні прикладні задачі біології відповідними методами.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів "Загальна цитологія", “Гістологія”, "Хімія біоорганічна", "Біохімія", "Молекулярна біологія", "Загальна генетика". 2. Вміти самостійно застосовувати знання з молекулярної біології, біохімії та ін. дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науковометодичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в біологічній та біотехнологічній лабораторіях.
Зміст навчальної дисципліни
«Структура та функції нуклеїнових кислот» - це навчальна дисципліна, яка охоплює молекулярні основи структурних та функціональних особливостей нуклеїнових кислот, що працюють у якості матеріальної основи спадковості та мінливості як у складі хроматину, так і у взаємодії з різноманітними білками та молекулами інших класів. Окрема увага приділяється механізмам регуляції метаболізму нуклеїнових кислот, а також сучасній методології з’ясування процесів, що лежать у основі молекулярної біології ДНК та РНК, детальному вивченню проходження та регуляції метаболізму як нуклеїнових кислот, так і їх окремих компонентів.
Рекомендована та необхідна література
1. Berg, J. M., Tymoczko, J. L. and Stryer, L. Biochemistry. Freeman, 7th edition, 2011. 2. Lodish, H., Berk, A., Zipursky, S. L., Matsudaira, P., Baltimore, D. and James Darnell, J. Molecular Cell Biology , Freeman, 7th edition 2013. 3. Остапченко Л.І., Гребіник Д.М. Біохімія нуклеїнових кислот. Навчальний посібник. – 2013. – 290 с. 4. Alberts, B., Johnson, A., Lewis, J., Raff, M., Roberts, K. and Walter P. Molecular Biology of the Cell. Garland Science, 6th edition 2014. 5. Stephen Niedle. Principles of nucleic acids structure. Elsevier, 2008. 302 p. 6. Mathews, C. K. & Van Holde, K. E. & Ahern, K. G. Biochemistry. Addison Wesley, 4th edition, 2012.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційна) – РН 1.1; 1.2; 1.3 – 20 балів/ 10 балів 2. Модульна контрольна робота 2 (дистанційна) – РН 1.4; 1.5; 1.6 – 20 балів/ 10 балів 3. Тестування – РН 2.1 – 10 балів/ 5 балів 4. Презентація – РН 3.1 – 10 балів/ 5 балів Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біохімії
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”