Біофізика складних систем

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Біофізика складних систем
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
10 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР08. Знати та розуміти основні терміни, концепції, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР24. Аналізувати фізико-хімічні властивості та функціональну роль біологічних макромолекул і молекулярних комплексів живих організмів, характер взаємодії їх з іонами, молекулами і радикалами, їхню будову й енергетику процесів. ПР27.1. Володіти (сучасними) базовими біофізичними методами в біологічних дослідженнях. ПР28.1. Володіти сучасними методами інформаційних технологій у біології.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Фізика», «Хімія», «Хімія біоорганічна», «Біофізика», «Молекулярна біологія», «Біохімія», «Фізіологія людини і тварин». 2. Вміти самостійно узагальнювати та систематизувати одержані знання. 3. Володіти загальними уявленнями про складність і системність організації живих систем.
Зміст навчальної дисципліни
Біофізика складних систем є однією з найважливіших дисциплін в системі підготовки висококваліфікованих фахівців-біологів, спираючись на концепцію цілісності, вивчає різноманітні макроскопічні системи, що складаються з безлічі елементів, кооперативна і динамічна поведінка яких призводить до виникнення нових структур, формування складних функцій і поведінки в мінливому середовищі. В основі дисципліни лежить системний підхід, тобто стиль наукового мислення, орієнтований на інтеграцію наукових знань і поєднання вивчення проблеми на молекулярному, клітинному, організмовому і популяційному pівнях.
Рекомендована та необхідна література
1. Костюк П.Г., Зима В.Л., Магура І.С., Мірошниченко М.С., Шуба М.Ф. Біофізика. – К., Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2008. – 568 с. 2. Основи теорії систем і системного аналізу: Навч. посібник /К.О. Сорока. – ХНАМГ:, 2004. – 291 с. 3. Теорія систем і системний аналіз : конспект лекцій / укладач С. В. Соколов. – Суми : Сумський державний університет, 2020. – 171 с. 4. Наконечна Т.В. Теорія синергетичних систем. – ДНУ, 2021. – 122 с. 5. Молекулярна біологія : підручник / А.В. Сиволоб. - К. : Видавничо-поліграфічний центр Київський університетî, 2008. 384 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання / контроль: 1. Модульна контрольна робота 1 за розділом 1 – РН 1.1, 1.2, 2.1,3.1. – 50 балів/ 25 балів 2. Модульна контрольна робота 2 за розділом 2 – РН 1.3, 1.4. 2.1,3.1. – 50 балів/ 25 балів Підсумкове оцінювання: у формі заліку.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біофізики та медичної інформатики
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”