Регіональна географія розвитку

Освітня програма: Політична географія та геополітика (ОС Магістр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Регіональна географія розвитку
Код дисципліни
ВБ.1.1.3.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 06 Застосовувати сучасні моделі та інформаційні технології для проведення досліджень і розробок у сфері географії, природокористування, міського та регіонального розвитку. ПР 08 Здійснювати дослідження природно- і суспільно-географічних проявів розвитку геосистем у складних і непередбачуваних умовах, прогнозувати їхній розвиток, аналізувати альтернативи, оцінювати ризики та ймовірні наслідки. ПР 11 Оцінювати можливі ризики, соціальноекономічні та геоекологічні наслідки реалізації управлінських рішень у сфері природокористування, міського та регіонального розвитку, рекреації та туризму. ПР 12 Планувати й виконувати теоретичні та прикладні дослідження, робити обґрунтовані висновки, аналізувати та презентувати результати досліджень. ПР 13 Здійснювати науково-педагогічну діяльність у закладах вищої освіти, розробляти необхідне для цього навчально-методичне та інформаційне забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Успішне опанування курсів «Актуальні проблеми збалансованого розвиту» та «Теорія географічних місць». 2) Володіння навичками критичного мислення, порівняльного аналізу, аналізу, синтезу.
Зміст навчальної дисципліни
Розкривається сутність сучасних процесів соціально-економічного розвитку територій, а також теоретико-методологічні підходи щодо вивчення регіонального середовища та специфічних чинників території, що впливають на характер, динаміку, траєкторію економічного розвитку та соціальних перетворень. Завдяки даній дисципліні здобувачі повинні сформувати навички просторового мислення щодо питань економічного та соціального розвитку, навчитися співвідносити загальні економічні та соціологічні концепції із специфікою конкретної території, країни, регіону.
Рекомендована та необхідна література
1. Атлас світу. К.: ДНВП «Картографія», 2006. 2. Блій Г., Муллер П., Шаблій О. Географія: світи, реґіони, концепти. / Переклад з англійської / За редакцією і з авторською співучастю проф. О. Шаблія. Київ : Либідь, 2004. 738 с. 3. Географічне країнознавство : підручник за науков. ред. Я.Б. Олійника та Б.П. Яценка. Київ : ВПЦ «Київський університет», 2015. 911 с. 4. Dictionary of Human Geography// edited by Derek Gregory..[et.al.] 5th edition. Wiley Blackwell, 2009. 5. Global indicator framework for the Sustainable Development Goals and targets of the 2030 Agenda for Sustainable Development. [Electronic resource] URL: https://unstats.un.org/sdgs/indicators/Global%20Indicator%20Framework%20after%20refinement_ Eng.pdf 6. Ostergren, R. C., et al. The Europeans: a geography of people, culture, and environment. Guilford Press, 2011
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції,семінарські заняття, консультації, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру за підсумками кожної змістової частини курсу проводиться підсумкова контрольна робота. Також здобувачі отримують оцінки за роботу на семінарах, що складається з виступів за темами, презентації результатів самостійної роботи, участі в обговореннях. Умовою успішного опанування матеріалу за дисципліною є досягнення мінімального рубіжного рівня оцінки у 36 балів (60% від максимально можливої кількості балів). Досягнення цього рівня оцінки є умовою допуску до складання іспиту. Здобувачі, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки у 36 балів повинні підготувати реферати за темами, які вони не змогли опанувати у повному обсязі впродовж семестру. Письмова робота з відкритими питаннями– 40 балів, Мінімальна кількість балів, необхідна для успішного складання іспиту – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на іспит).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ірина Геннадіївна Хільчевська
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет