Ділова шведська мова

Освітня програма: Шведська філологія та переклад, англійська мова та третя германська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Ділова шведська мова
Код дисципліни
ДВС.1.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та шведською, англійською і третьою германською мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та шведською, англійською і третьою германською мовами. ПРН 14. Використовувати шведську, англійську та третю германську мову в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисциплiна “Ділова шведська мова” передбачає попереднє володiння шведською мовою на рiвнi не нижче B1 згiдно з Загальноєвропейськими рекомендацiями з мовної освiти. Передбачається також попереднє володiння загальними знаннями лiнгвокраїнознавчого та лiнгвокультурного характеру, набутими пiд час вивчення навчальної дисциплiни “Лiнгвокраїнознавство Швецiї”.
Зміст навчальної дисципліни
Дисциплiна “Ділова шведська мова” охоплює практичнi заняття, на яких студенти знайомляться з офiцiйно-дiловим стилем шведської мови, його лексичними, граматичними та стилiстичними особливостями. Розглядаються композицiйнi та мовнi характеристики основних типiв дiлових паперiв, зокрема дiлового листа, контракту. Студенти тренуються формулювати уснi та письмовi тексти офiцiйно-дiлового стилю, використовувати прийоми аргументацiї в дiловiй комунiкацiї. За допомогою рольових iгор розвиваються навички студентiв у веденнi дiлових переговорiв та мiжкультурної медiацiї в шведсько-українському дiловому середовищi.
Рекомендована та необхідна література
1. Myndigheternas skrivregler. – Stockholm : Regeringskansliet ; Statsråds-beredningen, 2014. – 156 s. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://www.isof.se/download/18.17dda5f1791cdbd2873a99/1620030264840/Mynd-skrivreg2014-1.pdf 2. Scherrer P.L., Lindemalm K. Rivstart Yrkesliv / Paula Levy Scherrer, Karl Lindemalm. – Stockholm : Natur & Kultur, 2012. – 128 s. 3. Marnon M. Affärskommunikation – Lärobok / Meg Marmon. – Stockholm : Spiral, 2016. – 152 s. 4. Marnon M. Affärskommunikation – Arbetsbok / Meg Marmon. – Stockholm : Spiral, 2016. – 43 s.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання: тест, співбесіда, підсумкова контрольна робота. Підсумкове оцінювання - іспит. Критерії оцінювання за кожною формою контролю наведені в робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
українська, шведська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра германської філології та перекладу
Навчально-науковий інститут філології