Ландшафтні культури

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Ландшафтні культури
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР3. Проводити літературний пошук українською та іноземними мовами і аналізувати отриману інформацію. ПР5. Володіти на операційному рівні методами спостереження, опису, ідентифікації, класифікації, культивування декоративних рослин та рослинних садово-паркових угруповань, підтримання їх декоративності, стійкості і стабільності в умовах комплексної зеленої зони міста. ПР6. Розуміти та застосовувати законодавчі акти, нормативно-довідкові матеріали, організаційноуправлінську документацію з організації та ведення садово-паркового господарства, знання з економіки та права для забезпечення ефективної виробничої діяльності. ПР9. Проектувати та організовувати заходи із вирощування садивного матеріалу декоративних деревних рослин відкритого і закритого ґрунту та формувати об’єкти садово-паркового господарства відповідно до сучасних наукових методик і вимог замовника.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін попередніх курсів. 2. Вміти - на професійному рівні користуватись літературними джерелами, що стосуються проектування та створення ландшафтних культур, застосовувати набуті знання для поліпшення видового складу, декоративності та біологічної стійкості ландшафтних культур; складати проекти на їх створення із залученням високо декоративних деревних та трав’яних рослин; здійснювати контроль за дотриманням вимог, що стосуються, виконаних робіт, а також інвентаризації та оцінювання якісних показників урбокультурфітоценозів. 3. Володіти-основними принципами поєднання та добору деревних рослин для культурфітоценозів, що створюються в урбанізованих ландшафтах; технологічними заходами, які забезпечували б вирощування біологічно-стійких ландшафтних культур з урахуванням кліматичних та лісорослинних умов; правилами та критеріями оцінювання екологічного стану та якісних показників ландшафтних культур.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Ландшафтні культури» відноситься до вибіркових навчальних дисциплін. Вона покликана сформувати у студентів комплексне уявлення щодо методів створення та вирощування ландшафтних культур із залученням регіональних технологій. У ній викладено питання, що стосуються основних принципів створення й вирощування ландшафтних культур у межах територій, які зазнають надмірного антропогенного та техногенного впливу, а також розглянуто теоретичні напрацювання стосовно створення й вирощування ландшафтних культур з деревних та трав’яних рослин на урбанізованих територіях, яким властивий різний ступінь рекреаційних навантажень.
Рекомендована та необхідна література
1. Пушкар В.В., Кузнецов С.І. Основні принципи і прийоми побудови композицій з використанням хвойних. Навчальний посібник. К.: ДАКККіМ, 2005. 176 с. 2. Ковалевський С.Б., Демченко О.О., Березівський Л.М., Соботович А.Л. Проектування ландшафтних об’єктів (Частина 2. Дендропроектування). Навчальний посібник. К.: Компринт, 2018. 207 с. 3. Жирнов А.Д., Пушкар В.В. Композиційні прийоми формування насаджень у ландшафтах міста. Навчальний посібник. К.: ДАКККіМ, 2002. 60 с. 4. Клименко Ю.О., Кузнецов С.І. Загальне паркознавство (історичні, біолого-екологічні, ландшафтно-лісівничі підходи та методи). К.: Компринт, 2015. 415 с. 5. Бровко Ф.М., Таран Н.Ю., Бровко О.Ф., Войцехівська О.В. Лісовідновлення та лісорозведення: навчальний посібник для студентів ОР «Бакалавр», які навчаються за спеціальністю 206 «Садово-паркове господарство». К.: Видавничий дім «Кондор», 2019. 96 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні та самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1: РН 1.1–2.3 - 30 балів /15 балів; 2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.1–2.3 - 30 балів /15 балів; 3. Оцінювання виконання лабораторних робітРН 1.1–2.3 - 30 балів/15балів 4. Оцінювання усних відповідей, доповідей, презентацій:РН 3.1–4.1 - 10 балів/5балів Семестровий контроль: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”