«Загальний догляд за хворими педіатричного профіля (практика)»

Освітня програма: Медицина (українська мова навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
«Загальний догляд за хворими педіатричного профіля (практика)»
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 14. Визначати такт ику та надавати екстренну медичну допомогу при невідкладних станах (за списком 3) в умовах обмеженого часу згідно з існуючими клінічними протоколами та стандартами лікування. ПРН 15. Організовувати надання медичної допомоги та лікувально-евакуаторних заходів населенню військовослужбовцям в умовах надзвичайних станів та бойових дій, в тому числі у польових умовах. ПРН 17. Виконувати медичні маніпуляції в умовах медичного закладу (за списком 5), вдома або на виробництві на підставі попереднього клінічного аналізу та/або показників стану пацієнта шляхом прийняття обгрунтованого рішення дотримуючись відповідних етичних та юридичних норм. ПРН 21. Відшуковувати необхідну інформацію у професійній літературі та базах даних інших джерелах, аналізувати, оцінювати та застосовувати цю інформацію.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Медична біологія», «Медична та біологічна фізика», «Медична хімія», «Біоорганічна та біологічна хімія», «Анатомія людини», «Гістологія, цитологія та ембріологія», «Фізіологія», «Мікробіологія, вірусологія та імунологія», «Деонтологія з основами професійної та корпоративної етики». 2. Вміти самостійно застосовувати теоретичні знання з наведених вище дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач, працювати з науковою та науково-методичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Програма «Загальний догляд за хворими педіатричного профілю» навчальної практики з догляду за хворими дітьми для вищих медичних закладів освіти України ІІІ–IV рівнів акредитації складена для спеціальностей напряму підготовки фахівців освітнього рівня «Магістр» за освітньою програмою «Медицина» відповідно до освітньо-кваліфікаційної характеристики та освітньо-професійної програми підготовки фахівців, затверджених Наказом МОН України від 16.04.2003 № 239 та Проекту Експериментального навчального плану, розробленого МОЗ України та Управлінням освіти і науки. Навчання за вищевказаними спеціальностями здійснюється протягом 6 років, з них перші 5 років – базова медична підготовка. Дисципліна передбачає вивчення гігієнічних, профілактичних та лікувальних заходів, які входять до компетенції медичного персоналу і застосовуються для створення комфортних умов перебування хворого у медичному закладі, сприяння якнайшвидшого одужання пацієнта, запобігання розвитку ускладнень, а також опанування найпростішими маніпуляціями надання першої медичної допомоги при невідкладних станах.
Рекомендована та необхідна література
1. Пропедевтична педіатрія. За редакцією академіка НАМН України, професора В.Г. Майданника. Вінниця, Нова Книга, 2012 - 880с 2. Клінічна діагностика в педіатрії, навчальний посібник. Майданник В. Г., Бутиліна О.В.- К.: «Дорадо-Друк», 2012.– 286с 3. Наказ МОЗ України №149 від20.03.2008 «Про затвердження Клінічного протоколу медичного догляду за здоровою дитиною віком до 3 років» 4. Наказ МОЗ України №90 від 13.02.2009. «Про внесення змін до наказу МОЗ від 20.03.2008 № 149» 5. В.Г. Майданник, В.Г. Бурлай. Ваша дитина (догляд та виховання). - Київ 2004.-298 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
практика
Методи та критерії оцінювання
Поточнее оцінювання: Модульна контроль, щоденник, усні відповіді/доповнення, поточний контроль, звіт за практикою, публічний захист звіту про практику. Підсумкове оцінювання: диференційований залік.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”