Інформаційні системи і технології в туризмі

Освітня програма: Краєзнавство, екскурсознавство та історико-культурний туризм

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Інформаційні системи і технології в туризмі
Код дисципліни
ОК 45
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати апаратне і програмне забезпечення інформаційних технологій у туризмі. Знати склад технічного і програмного забезпечення туристичної організації. Знати основи побудови і функціонування локальних і глобальних комп'ютерних мереж, захисту інформації в комп'ютерних мережах. Вміти застосовувати системи управління базами даних у сфері туризму. Вміти використовувати інформаційні технології електронної комерції в туризмі, а також використання мультімедіа і Інтернету в практиці туристичного бізнесу. Підтримувати наукову дискусію на тему використання інформаційних технологій в туристичній галузі, ставити питання та формулювати відповіді. Прийняти рішення щодо вибору теми есе з уміння самостійно розв'язувати завдання, пов'язані із прийняттям рішень в економічних системах на основі вивчених методів і навичок роботи з інформаційними системами й технологіями. Розв’язати поставлене прикладне питання щодо аналізу тенденцій інформаційних технологій в індустрії гостинності й туризму.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до опанування або вибору навчальної дисципліни: Знати способи обробки інформації за допомогою комп’ютерної техніки; призначення інформаційних систем та технологій; способи використання прикладних програм для вирішення завдань у сфері туризму. Вміти застосовувати на практиці навички використання інформаційних систем; визначати доцільність застосування пакетів прикладних програм для вирішення визначених завдань. Володіти навичками джерельної критики, історичного аналізу, встановлення причинно-наслідкових зв’язків.
Зміст навчальної дисципліни
В умовах глобалізації значно зростає роль інформаційних технологій як важливого інструменту в підвищенні ефективності управління підприємствами. Специфічні особливості створення та реалізації туристичних послуг (велика кількість учасників та значна їх географічна роз’єднаність, розгалужена система взаємовідносин суб’єктів туристичного ринку, територіальна диференціація туристичного продукту, віддаленість місця реалізації туристичних послуг від місця їх споживання) обумовлюють необхідність підвищення рівня забезпечення системи управління сучасними інформаційними технологіями (ІТ). Навчальна дисципліна «Інформаційні системи і технології в туризмі» покликана надати студентам знання із зазначених проблем. Мета дисципліни – формування необхідних теоретичних знань та практичних навичок щодо побудови сучасних інформаційних систем, їх раціонального використання, а також упровадження сучасних інформаційних технологій у практичну туристичну діяльність (від спеціалізованих програмних продуктів по управлінню офісом, мультимедійних систем, інтегрованих комунікаційних мереж до глобальних систем бронювання).
Рекомендована та необхідна література
Божко Л.Д. Віртуальний туризм: нові віяння часу. / Культура України. 2015. Вип.49. C.151-160. Виртуальный тур // Art Of Web. URL: http://artofweb.ru/solutions/aow-businesscenter/. Гаврилов В. П. Інформаційні системи і технології в туризмі : навчальний посібник для студентів напряму підготовки 6.140103 «Туризм» / В. П. Гаврилов. – Харків : ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2016. – 168 с. Електронний курс «Інформаційні системи та технології в туризмі» для здобувачів вищої освіти за початковим рівнем (короткий цикл) вищої освіти за спеціальністю 242 «Туризм» / уклад. : О. В. Шебаніна, Н. С. Ручинська, В. П. Клочан та ін.. – Миколаїв : МНАУ, 2021. URL : https://moodle.mnau.edu.ua/course/view.php?id=2902 Інформаційні системи та технології в туризмі, 2021.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Завдання (навчальні цілі): − формувати розуміння ролі інформаційних технологій в діяльності туристичного підприємства і підготовки особистості до професійної діяльності, мотиваційно-цінного ставлення до вивчення технологічної сфери; − ознайомити студентів з найбільш поширеними видами застосовуваних у туристичній індустрії інформаційних технологій, азами застосування спеціалізованих комп`ютерних програм, особливостями діяльності різноманітних схем бронювання та організації туристичних Інформаційні системи та технології в туризмі 5 послуг, а також зі специфікою застосування інформаційних технологій в діяльності підприємств сфери туризму; − сформувати професійні вміння та навички для вирішення завдань застосування інформаційних технологій у рекреаційно-туристській діяльності.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Загальну кількість балів студента формують семестрові бали, отримані з усіх тем двох змістових модулів (бали, отримані за модульні контрольні роботи (у формі тестування); бали, отримані за виконання індивідуальних завдань; бали, які отримані за підсумкову контрольну роботу (за письмові розгорнуті відповіді). Зразки тестових завдань для модульних контрольних робіт, перелік індивідуальних завдань, питання та завдання підсумкової контрольної роботи див. Навчально-методичний комплекс з даної дисципліни. Оцінка успішності знань студентів здійснюється під час семестрового оцінювання (контрольна робота, бліц-опитування, реферати) та підсумкового оцінювання (підсумкова контрольна робота (залік). Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою (із них, семестрове оцінювання максимум 80 балів; підсумкове оцінювання (залік) – максимум 20 балів).
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Лілія Василівна Іваницька
Кафедра історії мистецтв
Історичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра історії мистецтв
Історичний факультет