Словотвір китайської мови

Освітня програма: Китайська мова і література та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Словотвір китайської мови
Код дисципліни
ДВС. 1.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН12, ПРН22.1. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів: китайська мова: базовий рівень, лексикологія китайської мови 2. Знання теоретичних основ загального мовознавства, лексикології сучасної китайської мови; 3. Володіння методикою лінгвістичного аналізу; 4. Уміння будувати речення та словосполученя.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – поглиблене ознайомлення студентів із основними принципами китайського словотвору, вироблення умінь і навичок застосовувати набуті знання на практиці. Навчальна дисципліна «Словотвір китайської мови» є однією зі складових комплексної підготовки зі спеціальності «філологія (східні мови та літератури (переклад включно))» за програмою «Китайська мова і література та переклад, англійська мова», вибірковий блок «Китаєзнавчі студії: лінгвістика та переклад».
Рекомендована та необхідна література
1. The Routledge Encyclopedia of the Chinese Language (Chan Sin-wai ). Режим доступу: https://www.taylorfrancis.com/books/e/9781315675541 2. 现代汉语词汇学。-- 山东大学, 2000 3. 卢英顺.现代汉语语汇学。--复旦, 2002。
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми організації навчання: лекційні й семінарські заняття, що проводяться з використанням інтерактивних методів навчання, та самостійна робота. Основними видами роботи та, відповідно, об’єктами семестрового контролю є: відповідь на практичному занятті, самостійні роботи, модульна контрольні роботи. Детально заплановані освітні заходи та методи викладання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема теоретичної підготовки, що складає 40% від загальної оцінки, та практичної підготовки, що складає 60% загальної оцінки. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом за аудиторну роботу та за самостійну роботу; у підсумку: у максимальному вимірі 60 балів, у мінімальному вимірі 36 балів. Завершується дисципліна іспитом, який проводиться у формі письмової роботи, екзаменаційний білет складається з трьох завдань: розмовна тема (10%), українсько-китайський переклад та текстовий аналіз (15%), пояснення термінологічного глосарію китайською мовою (15%). Критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
українська