Вступ до університетських студій

Освітня програма: Краєзнавство, екскурсознавство та історико-культурний туризм

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Вступ до університетських студій
Код дисципліни
ОК 4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати особливості системи освіти в Україні та за кордоном, історію Київського університету й організацію історичної галузі. Знати засадничі документи Київського університету. Знати особливості професії історика. Вміти здійснювати пошук джерельної інформації, користуватися науково-довідковим апаратом архівів та бібліотек, документальними електронними ресурсами та інформаційно-пошуковими базами даних. Вміти робити презентації та демонструвати володіння фаховою термінологією та іноземною мовою. Вміти готувати наукові доповіді, виступи, презентувати результати самостійної та індивідуальної творчої роботи, обгрунтовувати свої висновки. Вміти самостійно обрати методи та прийоми аналізу досліджуваної теми, розробляти рекомендації, які можуть бути використані для покращення опанування питаннями дисципліни.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студенти повинні знати основні етапи зародження й розвитку української державності; бути поінформованими про Київський національний університет імені Тараса Шевченка, про українських корифеїв історичної науки, найпопулярніші підручники і монографії з історії та інших гуманітарних дисциплін. Вміти знаходити, збирати та опрацьовувати необхідну інформацію, зокрема іноземною мовою; спілкуватися у мережі на різноманітних платформах, працювати з вітчизняними і зарубіжними джерелами. Володіти елементарними навичками сприйняття необхідної інформації та її розумного використання; вмінням написання текстів на історичну тематику.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Вступ до університетських студій» ознайомлює студентів з традиціями університетської освіти в Україні та світі. Надає широку інформацію про Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Розкриває сутність і зміст засадничих документів КНУ імені Тараса Шевченка. Інформує про історію та обставини заснування Університету Св. Володимира у Києві, еволюцію розширення і оновлення університету. Програма складається з двох модулів: змістового модуля 1. Університетські студії: минуле та сучасність; змістового модуля 2. Університетська освіта світових цивілізаційних центрів. У хронологічному порядку вивчаються особливості розвитку університету в різні історичні періоди. Розглядається історія організації навчального процесу, реформи, що запроваджувалися в освіті в різні часи, правовий статус університету. Предмет навчальної дисципліни включає питання формування й розвитку наукових шкіл Київського університету, особливості підготовки наукових кадрів, організацію міжнародної співпраці. Мета дисципліни – передати студентам системні знання про визначальні тенденції розвитку освіти в Україні і світі, університетських студій, сприяти адаптації першокурсників до навчання в університеті; розширити поінформованість студентів про історію становлення та сучасний розвиток Київського національного університету імені Тараса Шевченка; навчити виокремлювати історичні етапи в розвитку системи освіти як в Україні, так, зокрема і в університеті; ознайомити студентів з основними досягненнями світового значення у сфері освіти, а також з провідними ученими і викладачами українських навчальних і наукових закладів, і зокрема КНУ. Опанувати інформацією про розвиток історичної науки в Україні, про видатних істориків та їх наукові історичні школи.
Рекомендована та необхідна література
Статут Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Ідентифікаційний код 02070944. Затверджено Міністерством освіти і науки України 22 лютого 2017 року № 280. Етичний кодекс університетської спільноти, ухвалений на конференції трудового колективу Київського національного університету імені Тараса Шевченка Протокол №2 від 27.12.2017 р. URL: http://www.univ.kiev.ua/pdfs/official/ethical-code/Ethical-code-of-the-university-community.pdf Вергун В. А., Копійка В. В., Рижков М. М. Вступ до університетських студій, 2017. Ідея університету: сучасний дискурс: монографія, 2014. Історія Київського університету: У 2-х т., 2019. Казьмирчук М. Вступ до університетських студій: нариси та інформативні документи, 2018. Кузьмінський А. І. Вступ до університетських студій, 2004. Патриляк І. К., Боровик М. А., Ляпіна О. В. Нариси з історії Київського університету, 2009. Професори Київського університету, 2014. Сидоренко Н. М., Латиш Ю. В. Вступ до університетських студій, 2020.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Дисципліни полягають у формуванні в студентів цілісної системи знань про професію історика і Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історію університетської освіти, її роль та місце у сучасному світі, минуле й традиції Київського університету, перспективний розвиток, а також особливості підготовки істориків. Навчальна дисципліна розвиває вміння студентів системно аналізувати основні тенденції в університетській вітчизняній і світовій освіті, її форми й напрями. В результаті опанування навчальною дисципліною «Вступ до університетських студій» студенти знатимуть елементи науково-дослідної роботи; зможуть системно оцінювати головні тенденції, динаміку, події з історії університетських студій, набути практичних навичок роботи із науковою літературою та джерелами.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ЄКТС, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1-1.4), що складає 40% від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння 2.1-2.4), що складає 60% загальної оцінки. підсумкове оцінювання у формі заліку. Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані на заліку: 20 балів по 100-бальній шкалі. На заліку буде оцінюватися знання основних понять, історії освіти України, історії КНУ імені Тараса Шевченка. Форма складання заліку усна. Опитування містить два завдання, кожне з яких оцінюється максимально в 10 балів. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за залік не може бути меншою 12 балів. Студент не допускається до заліку, якщо під час семестру набрав менше ніж 48 балів. У разі виявлення в якійсь з письмових робіт плагіату, робота не зараховується і виконується нова робота.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Сергій Валерійович Набока
Кафедра історії світового українства
Історичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра історії світового українства
Історичний факультет