Переддипломна практика

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Переддипломна практика
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР4. Володіти професійними знаннями для вирішення завдань з організації та ведення садовопаркового господарства. ПР6. Розуміти та застосовувати законодавчі акти, нормативно-довідкові матеріали, організаційноуправлінську документацію з організації та ведення садово-паркового господарства, знання з економіки та права для забезпечення ефективної виробничої діяльності. ПР7. Володіти навичками працювати самостійно та як лідер, отримувати результат за обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність під час вирощування декоративних рослин у відкритому і закритому ґрунті, проектування, створення та експлуатації об’єктів садовопаркового господарства. ПР9. Проектувати та організовувати заходи із вирощування садивного матеріалу декоративних деревних рослин відкритого і закритого ґрунту та формувати об’єкти садово-паркового господарства відповідно до сучасних наукових методик і вимог замовника.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування теоретичним та практичним матеріалом навчальних дисциплін "Біологія рослин", "Фізіологія рослин", "Хімія з основами агрохімії", "Ґрунтознавство та ґрунтова мікробіологія", "Рослинність земної кулі", "Фітоекологія ландшафтів", "Фітопатологія", "Декоративна дендрологія", "Ентомологія", "Озеленення населених місць", "Садово-паркове будівництво", "Декоративні рослини закритого ґрунту з основами біотехнології" тощо. 2. Знання теоретичних основ ботаніки, фізіології та біохімії рослин, агрохімії, селекції та адаптації декоративних рослин тощо. 3. Знання базових принципів основних методів захисту рослин і боротьби зі шкідниками та збудниками хвороб декоративних рослин. 4. Знання сучасних технологій вирощування рослин в умовах закритого і відкритого ґрунту, основ ландшафтного проектування, інженерної та комп’ютерної графіки. 5. Володіння базовими навичками ландшафтної архітектури та графіки з метою вирішення конкретної науково-практичної задачі в аграрних науках.
Зміст навчальної дисципліни
Переддипломна практика – обов’язковий компонент освітньо-професійної програми «Ландшафтний дизайн та озеленення», спрямований на набуття здобувачем освіти фахових компетентностей, необхідних для виконання науково-теоретичних та прикладних задач з використанням комп’ютерних програм і технологій проєктування, сучасних методів підбору та вирощування декоративних рослин, технологій агротехніки створення та експлуатації компонентів садово-паркових об’єктів. Під час переддипломної практики здобувач освіти повністю або частково виконує функціональні обов’язки працівника відповідного фаху і рівня та вирішує реальні завдання. Структура переддипломної практики залежить від змісту практичного навчання за освітньо-професійною програмою «Ландшафтний дизайн та озеленення» і забезпечує виконання основних професійних функцій тих посад, на які може претендувати здобувач освіти після здобуття освітнього ступеня Бакалавр.
Рекомендована та необхідна література
1. Панюта О.О. Анатомія рослин / О.О. Панюта, О.П. Ольхович. – К.: Рада, 2009. – 272 с. 2. Нечитайло В.А., Кучерява Л.Ф. Ботаніка. Вищі рослини. – К.: Фітосоціоцентр, 2000. – 430 с. 3. Мусієнко М.М. Фізіологія рослин: Підручник. К.: Либідь, 2005. – 808 с. 4. Заячук В.Я. Дендрологія: Підручник. Львів: Апріорі, 2008. – 656 с. 5. Кучерявий В.П. Озеленення населених місць / В.П. Кучерявий. – Львів: Світ, 2005. – 456 с. 6. Цилюрик А.В.Лісова фітопатологія / А.В. Цилюрик, С.В. Шевченко. – К.: КВІЦ, 2008. – Стор. 135-151. 7. Іщук Л.П., Олешко О.Г., Черняк В.М., Козак Л.А. Квітникарство: навч. посібник – Біла Церква: Поліграф, 2014. 8. Довідник з захисту рослин. / під ред. М.П. Лісового. – К.: Урожай, 1999. – 580 с. 9. Шпагін В.Ф. Комп’ютерні технології в ландшафтній архітектурі. – К.: Логос, 2018 – 237 с. 10. Піскунова Л.Е. Безпека праці та життєдіяльності / Л.Е. Піскунова, В.А. Прилипко, Т.О. Зубок – К: ЦП «Компринт», 2017 – 444 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Самостійна робота за місцем проходження практики, консультації наукового керівника, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання: 1. Оцінка виконання програми практики (у тому числі звіт та щоденник з практики, підготовка доповідей/презентацій): РН 1.1 -3.1. – 60 балів / 30 балів 2. Захист практики та звіт про підготовку кваліфікаційної роботи бакалавра за програмою підготовки: РН 3.2. – 40 балів / 20 балів Семестровий контроль: у вигляді диференційованого заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”