Теоретичний курс англійської мови. 5 семестр

Освітня програма: Польська мова і література, англійська та литовська мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Теоретичний курс англійської мови. 5 семестр
Код дисципліни
ОК.16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною, польською, англійською та литовською мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 10. Знати норми літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною, польською, англійською та литовською мовами. ПРН 12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють ПРН 14. Використовувати польську, англійську та литовську мови в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного опанування курсу студент повинен знати орфоепічні, граматичні, лексичні та стилістичні норми літературної англійської мови; граматичний і лексичний матеріал в обсязі, що передбачений програмою І, II та ІІІ років навчання; володіти базовими теоретичними знаннями з основ лінгвістики (загального мовознавства та германістики).
Зміст навчальної дисципліни
Програма передбачає комплексне викладання мови: всі аспекти мови вивчаються паралельно з розвитком мовленнєвих навичок та вмінь і навчанням спілкуванню. Зміст дисципліни охоплює основні концепції і теорії дослідження англійської мови, специфіку фахової термінології, методи дослідження явищ сучасної англійської мови, аналіз сучасних поглядів на дискусійні мовознавчі проблеми (проблема значення слова, омонімію і полісемію, категорії числа та відмінка, проблема роду, різні погляди щодо дієслівних категорій, комунікативні і структурні типи речення). Предметом курсу є основні фундаментальні поняття й категорії, що лежать в основі цілісного уявлення про лексико-граматичну будову та стилістичні особливості сучасної англійської мови.
Рекомендована та необхідна література
1. Бондаренко В. В., Боцман А. В., Карпова К. С., Козловська Т. П. Навчальний посібник «Теоретична граматика англійської мови в таблицях і схемах. Ч. І. Морфологія. Ч. ІІ. Синтаксис» / Упорядники: Бондаренко В. В., Боцман А. В., Карпова К. С., Козловська Т.П. – К.: 2019. - 148 с. 2. Alexeyeva I. Theoretical English Grammar Course. Vinnytsya: Nova Knyha, 2017. - 327 p. 3. Malikova O.V. Morphology. A University Course of Modern English Theoretical Grammar / O.V. Malikova : [підручник]. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2009. – 423 с. 4. Volkova L.M. Theoretical Grammar of English: Modern Approach / L.M. Volkova : [навчальний посібник]. – К.: Освіта України, 2010. – 253 с. 5. Yule, George (2006). The Study of Language: An Introduction. Cambridge: Cambridge University Press.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді на семінарах (мінімум 2 виступи). Поточні письмові роботи (4 письмових роботи). Підсумковий граматичний тест. Упродовж семестру здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт та форми контрою. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання.
Мова викладання
Англійська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра англійської філології та міжкультурної комунікації
Навчально-науковий інститут філології