Асистентська практика

Освітня програма: ОНП Культурологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Асистентська практика
Код дисципліни
ОК.16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати : • нормативні та методичні матеріали з організації навчального процесу • специфіку викладання фахових дисциплін • особливості навчального процесу (викладання фахових дисциплін) • методики проведення різних видів занять • Вміти: • кваліфіковано виконувати функції викладача • фахово та оптимально використовувати методи та форми навчання у практичній викладацькій діяльності • ретельно готуватись до проведення занять • проводити разом із керівником практики детальний аналіз проведених занять • готувати особисті конспекти лекцій, розробляти й узгоджувати відповідні плани семінарських і практичних занять • застосовувати сучасні технічні та допоміжні наочні засоби і прилади Комунікація: • координувати роботу студентів, їхню полеміку в межах проведення семінарських занять Автономність та відповідальність : • працювати, розподіляючи обов’язки та відповідальність за спільну роботу
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати : Методологічні основи теоретичної і практичної підготовки фахівців; Порядок навчально-методичної та наукової роботи кафедри; Програмно-методичне забезпечення навчальної дисципліни; Специфіка методики роботи викладачів; Психологічні та вікові особливості студентів; Особливості організації та проведення науково-дослідної роботи студентів. Вміти : Шукати, опрацювати, аналізувати та синтезувати інформацію щодо актуальних проблем культурних досліджень; Усвідомлювати соціальну місію культуролога; Критично усвідомлювати варіативності культурології; Ідентифікувати окремі культурні об’єкти; Оцінювати ступінь повноти та достовірності інформації. Володіти навичками : Критичного мислення; Спілкування державною та іноземною мовами; Управління інформацією; Генерування та репрезентації нового знання; Організації та підтримки соціальних комунікацій.
Зміст навчальної дисципліни
Частина 1. Активна практика Ознайомлення з методичними рекомендаціями щодо проведення асистентської практики; Консультація з керівником практики; Підготовка до проведення лекцій; Підготовка до проведення семінарських занять; Проведення лекції; Проведення семінарського заняття; Ведення щоденника практики. Частина 2. Пасивна практика Відвідування лекції керівника практики; Відвідування семінарського заняття керівника практики; Відвідування лекції іншого студента-практиканта; Відвідування семінарського заняття іншого студента-практиканта; Написання рецензії на лекцію іншого студента-практиканта; Написання звіту про проходження асистентської практики.
Рекомендована та необхідна література
1. Педагогіка вищої школи: хрестоматія / В. А. Бугров, А. А. Марушкевич, Є. С. Спіцин – К. : ВПЦ "Київський університет", 2016. – 544 с. 2. Педагогіка вищої школи: Навч. посіб. — К.: «Академвидав», 2006. — 352 с. 3. Подоляк Л.Г. Психологія вищої школи: Навчальний посібник для магістрантів і аспірантів /Подоляк Л.Г., Юрченко В.І. – К.: ТОВ “Філ-студія”, 2006. – 320с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінар, пасивна практика
Методи та критерії оцінювання
Загальна оцінка за проходження практики складається із балів, отриманих за активну роботу (проведення лекцій та семінарів) та за пасивну роботу (пасивна практика). Підсумкове оцінювання у формі диференційованого заліку:підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів), яка визначається як сума (проста або зважена) балів за систематичну роботу впродовж проходження практики. Залікове оцінювання відбувається в формі звіту та його усної презентації на засіданні кафедри етики, естетики та культурології. Таким чином, підсумкова оцінка складається із суми кількості балів за виконання активної та пасивної практик. Оцінювання семестрової роботи –20 / 35 балів 2. Семінари – 20 / 35 балів 3. Пасивна практика – 20 / 30 балів Всі види робіт за семестр мають у підсумку: - в максимальному вимірі 100 балів - в мінімальному вимірі 80 балів
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет