Організація еколого-просвітницької діяльності
Освітня програма: ЕКОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Організація еколого-просвітницької діяльності
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР02. Уміти використовувати концептуальні екологічні закономірності у професійній діяльності. ПР05. Демонструвати здатність до організації колективної діяльності та реалізації комплексних природоохоронних проектів з урахуванням наявних ресурсів та часових обмежень. ПР08. Уміти доносити зрозуміло і недвозначно професійні знання, власні обґрунтування і висновки до фахівців і широкого загалу. ПР11. Уміти використовувати сучасні інформаційні ресурси з питань екології, природокористування та захисту довкілля. ПР17. Критично осмислювати знання з різних предметних галузей для вирішення теоретичних задач і проблем.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: про глобальні та локальні загрози довкілля та шляхи їхнього усунення; закони екології; основи екологічного законодавства України; міжнародні та вітчизняні природоохоронні організації та суть їхньої діяльності. 2. Вміти: знаходити інформацію природоохоронного спрямування з відкритих джерел. 3. Володіти елементарними навичками: аналізу якості та достовірності, відповідності науковим критеріям інформації про стан довкілля, розміщеної у медіа.
Зміст навчальної дисципліни
Ціннісне ставлення до природи і сформована на його основі екологічна культура є обов’язковими умовами збалансованого (стійкого) розвитку суспільства. Важливою складовою сталого розвитку є еколого-просвітницька діяльність, що містить в собі елементи і виховання, і освіти, але в той же час, є самостійною ланкою в системі формування екологічної культури. Еколого-просвітницька діяльність здійснюється шляхом інформування про стан довкілля і розповсюдження знань про екологічну безпеку, використання природних ресурсів, у тому числі органами державної влади, місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями, засобами масової інформації, музеями, бібліотеками, закладами культури, природоохоронними установами, організаціями спорту та туризму, іншими юридичними особами.
Рекомендована та необхідна література
1. Бєляков О. О. Екологічна проблематика в засобах масової інформації : навч. посібник / О.О. Бєляков. – К. : ВПЦ "Київський університет", 2003. – 185с. 2. Бєлінська І. В. Tематична модель обласного громадсько-політичного видання (на прикладі газети “Кіровоградська правда”) [Електронний ресурс] // Наукові записки Інституту журналістики. – Т. 13. Бєлінська І. В. Інформаційний простір Кіровоградщини [Електронний ресурс] // Наукові записки Інституту журналістики. – Т. 11. 3. Олтаржевський Д.О. Соціальна реклама : навчальний посібник / Олтаржевський Д. О. — К. : Центр вільної преси, 2016. — 120 с. 4. Шарон М. Фридман, Кеннет А. Фридман. Пособие по экологической журналистике Изд-во Tacis, 1998.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, Практична робота, Самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1 – 1.3. – 20 балів/ 10 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.1 – 1.3. – 20 балів/ 10 балів 3. Оцінювання виконання практичних завдань та завдань для самостійної роботи – РН 2.1 – 3.1 – 10 балів/ 5 балів 4. Підсумкова контрольна робота – РН 4.1 –10 балів/ 5 балів - підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Інна
Володимирівна
Бєлінська
Кафедра соціальних комунікацій
Навчально-науковий інститут журналістики
Навчально-науковий інститут журналістики
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра соціальних комунікацій
Навчально-науковий інститут журналістики