Дозвільна система в екологічному праві

Освітня програма: ЕКОЛОГІЯ (магістр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Дозвільна система в екологічному праві
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР04 Знати правові та етичні норми для оцінки професійної діяльності, розробки тп реалізації соціально-значущих екологічних проектів в умовах суперечливих вимог ПР05 Демонструвати здатність до організації колективної діяльності та реалізації комплексних природоохоронних проектів з урахуванням наявних ресурсів та часових обмежень ПР08 Уміти доносити зрозуміло і недвозначно професійні знання, власні обгрунтування і висновки до фахівців і широкого загалу ПР11 Уміти використовувати сучасні інформаційні ресурси з питань екології, природо- користування та захисту довкілля. ПР14 Застосовувати нові підходи для вироблення стратегії прийняття рішень у складних непередбачуваних умовах.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) наявність знань з правознавства, а також опанування нормативним курсом “Екологічне право України”; знання основних еколого-правових категорій та інститутів, системи екологічного права та законодавства України; 2) вміння аналізувати зміст положень законодавчих актів, знаходити та застосовувати відповідні норми права, інтерпретувати їх зміст; формулювати власні висновки щодо правомірності або протиправності відповідних дій, подій тощо; 3) необхідно володіти елементарними навичками роботи з базою законодавства України, роботи з навчальною та науковою літературою та персональним комп’ютером.
Зміст навчальної дисципліни
спрямований на поглиблення та удосконалення у студентів теоретичних знань і практичних вмінь та навичок щодо самостійного розв’язання завдань, пов’язаних із правовим регулюванням дозвільної системи в сфері екології.
Рекомендована та необхідна література
1. Андрейцев В.І. Екологічне право: Курс лекцій: Навч. посібник для юрид. фак. вузів. - К.: Вентурі, 1996. - 208. 2. Апанасенко К. І. Про правову природу та правове регулювання дозвільних відносин у сфері природокористування та охорони навколишнього природного середовища / К. І. Апанасенко // Економіка та право. - 2018. - № 2. - С. 20-33. 3. Балюк Г.І. Екологічне право України: Конспект лекцій у схемах (Загальна і Особлива частини): Навч. посібник. Вид. 2-е, виправлене і доповнене. Чернівці: Кондратьєв А.В., 2020. – 204 с 4. Євстігнєєв А.С. Екологічна безпека спеціального природокористування в Україні у контексті сталого розвитку: теоретико-правові аспекти: монографія. К.: МПБП «Гордон», 2018. 494 c. 5. Запотоцька О. В. Поняття та зміст дозволу як засобу публічного адміністрування у сфері безпечності та якості харчових продуктів / О. В. Запотоцька // Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія : Юриспруденція. - 2017. - Вип. 30(1). - С. 111-113
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, Практична робота, Самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
семестрові форми оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1: РН 1.1.- 4.3. – 20/10 балів 2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.1.- 4.3. – 20/10 балів 3. Експрес опитування, колоквіум: РН 1.1. – 4.3 – 10/5 балів; 4. Практичне завдання: РН 1.1. – 4.3. – 20/10 балів; 5. Доповідь, участь в дискусії: РН 1.1. – 4.3. – 10/5 балів; 6. Тестування: РН 1.1. – 4.3. – 10/5 балів; 7. Наукова робота (есе, реферат, індивідуальне завдання): РН 1.1. – 4.3. –10/5 балів; - семестрове оцінювання (семестровий контроль): у формі іспиту
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Анжела Анатоліївна Слепченко
Кафедра екологічного права
Навчально-науковий інститут права

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра екологічного права
Навчально-науковий інститут права