Українська і зарубіжна культура
Освітня програма: Мова і література гінді та переклад, англійська мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Українська і зарубіжна культура
Код дисципліни
ННД.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземними (гінді та англійською) мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації.
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію зрізних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати.
ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти.
ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо.
ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу у Європі та Україні. Уміти виявляти та аналізувати культурологічні процеси, що визначають еволюційний характер змін етапів розвитку європейської та української культури. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно культурологічних подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – забезпечення філософсько-культурологічної складової підготовки висококваліфікованого, конкурентоздатного, інтегрованого у європейський та світовий науково-освітній простір фахівця освітнього ступеня «Бакалавр», який здобув теоретичні та практичні знання, вміння та навички, що достатні для виконання професійних обов’язків за обраною спеціальністю.
Рекомендована та необхідна література
1. Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол. авторів; за ред. А .Є. Конверського. Харків: Фоліо, 2013.
2. Попович М .В. Нарис з історії культури України. К.: «АртЕк», 1998.
3. Культурологія: українська та зарубіжна культура Навч.посіб. / М.М.Закович, І.А.Зязюн, О.М.Семашко та ін. За ред. М.М. Заковича К., 2004.
4. Історія української культури /За ред. І. Крипякевича. К., 1994.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчання відбувається у вигляді лекцій, семінарських занять та самостійної роботи студентів, яка передбачає підготовку до усних відповідей, участі у дискусіях (мін. 24 / макс. 40 балів), виконання творчої роботи (мін. 12 / макс. 20 балів), самостійного дослідження (мін. 12 / макс. 20 балів), підсумкової контрольної роботи (мін. 12 / макс. 20 балів).
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка у формі заліку визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання. Для отримання позитивної підсумкової оцінки (мін. 60 / макс. 100 балів) обовязковим є успішне виконання всіх форм оцінювання (по кожній не менше 50% від максимально можливої кількості балів). Перескладання семестрового контролю з метою покращення позитивної оцінки не допускається.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Тетяна
Костянтинівна
Огнєва
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет
Філософський факультет
Ірина
Валеріївна
Ляшенко
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет
Філософський факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет