Частина 6 Сучасна новогрецька література

Освітня програма: Новогрецька філологія та переклад і англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Частина 6 Сучасна новогрецька література
Код дисципліни
ОК.09.06
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 2, ПРН 8, ПРН 13, ПРН 15 Вичерпний перелік відповідності результатів навчання за робочою програмою дисципліни до ПРН освітньої програми подано у п. 6 робочої програми дисципліни
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Зміст і завдання курсу потребують від студентів актуалізації базових історико-літературних та теоретичних знань попередніх курсів ІЗЛ в ННІФ КНУ. 2. Уміння: здійснювати базовий літературознавчий аналіз художнього тексту, розрізняти літературні епохи, напрями, та стилі.
Зміст навчальної дисципліни
Мета курсу-познайомити студентів з особливостями розвитку новогрецької літератури 20 -поч.21 ст., представити літературний процес у Греції у його теоретико-методологічних зв’язках з історією західноєвропейської літератури 20 ст. та почасти з літературознавчими інтерпретаціями визначних явищ новогрецької поезії та прози періоду. Курс спрямовує майбутніх бакалаврів до вже набутих упродовж попередніх років навчання навичок літературно-критичного аналізу, до розширеного вміння інтерпретувати тексти новогрецької літератури, а також до того, аби застосовувати знання та навички у подальшій професійній філологічній та перекладацькій діяльності.
Рекомендована та необхідна література
Антологія новогрецької літератури в українських перекладах. К.: ВЦ „Київ.ун-т”, 2005. Антологія новогрецької літератури в українських перекладах. К: Видавництво «Укр.енциклопедія», 2008. A century of Greek Poetry. 1900- 2000. Bilingual Edition. Selected and edited by P. Bien, P. Constantine, Ed. Keely Karen Van Dyck. Cosmos Publ.Inc. – 2004. К. Кавафіс: критика та паралельні переклади. К.: Рекламна агенція да Вінчі, 2020. 11 кольорів сучасної Греції / пер. з грец. та прим. Ю. Семенова. Чернівці: Букрек, 2020.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методологію лекцій визначає полікритичний підхід: базові поняття дисципліни представлені у єдності соціокультурного, жанрологічного та наратологічного підходів. Семінари розроблено за принципами активного навчання – у формі обговорення обов’язкових текстів теми.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка за курс формується як сума балів поточного контролю та оцінка за письмовий іспит. Форми поточного контролю включають оцінки за відповіді на семінарських заняттях (max 40/min 24 бали) та модульні контрольні роботи наприкінці кожного з 2-х модулів (max 20 / min12 балів) Оцінка за іспит – max 40/min 24бали. Форми підсумкового контролю сумарно становлять max100/min 60 балів. Студенти, які за семестр не набрали min 36 балів, до іспиту не допускаються, поки не відзвітують за ключові теми курсу.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра зарубіжної літератури
Навчально-науковий інститут філології