Екологічний менеджмент

Освітня програма: Природнича географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Екологічний менеджмент
Код дисципліни
ВБ 3.05.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в галузях предметноїбласті географічних наук ПР06. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад географічної оболонки та її компонентів ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані природничих і суспільних наук, інформаційних технологій тощо при вивченні формування і розвитку об’єктів і процесів географічної оболонки ПР08. Використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природно- і суспільно-географічних об’єктів і систем. ПР10. Аналізувати склад і будову природно- та суспільно-географічних об’єктів і систем (відповідно до спеціалізації) на різних просторово-часових рівнях ПР15. Знати і пояснювати зміни в географічній оболонці з позицій концепції сталого розвитку.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Вміти розрізняти екологічно небезпечні складові різних видів діяльності людини, розуміти механізм їхнього впливу на довкілля та наслідки для довкілля і самої людини. 2. Вміти аналізувати нормативно-правові акти екологічного спрямування з метою самостійного моделювання екологічних ситуацій з орієнтацією на управління ними. 3. Знати основні теоретичні положення екологічного менеджменту, його види і функції, а також головні відмінності екологічного управління від екологічного менеджменту. 4. Знати основні інструменти системи екологічного менеджменту в ринкових умовах, санітарні норми і методи контролю якості довкілля, методику дослджень природних та перетворених ландшафтів, визначення нормативів чистоти компонентів природного середовища, особливості функціонування екологічних служб підприємства тощо.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню основних засад екологічного менеджменту і маркетингу, інноваційного підприємництва; економіки замкнутого циклу; принципів та сучасних методик, що застосовуються у процесі розробки і реалізації екологічних інноваційних проектів, а також формуванню умінь і навичок щодо запровадження системи екологічного менеджменту на підприємствах. Дисципліна «Екологічний менедж- мент» спрямована на поглиблення теоретичних екологічних знань, формування у студентів спеціальних професійних, соціальних та особистісних компетенцій, накопичення знань щодо можливості критичного мислення, аналізу і синтезу, здатності шукати, обробляти та аналізувати інформацію з різних джерел, здатності визначати, формулювати і розв’язувати проблеми у сфері природничої географії та екологічного менеджменту.
Рекомендована та необхідна література
1. Гавриленко О.П. Екологія з основами геоекології: підручник. Riga: LAP LAMBERT Academic Publishing, 2018. 462 с. 2. Гавриленко О.П. Геоекологія і природокористування: монографія. Київ: Видавець Бихун В.Ю., 2018. 393 с. 3. Гавриленко О.П., Шищенко П.Г. Геоекологічні проблеми України: підручник. Київ: ПВТП «LAT&K», 2022. 379 с. 4. Галушкіна Т.П., Грановська Л.М., Кисельова Р.А. Екологічний менеджмент та аудит: навч. посіб. Херсон: Олді-Плюс, 2019. 455 с. 5. Дудкін П.Д. Екологічне управління бізнесом в умовах євроінтеграції: навч. посіб. Тернопіль: ФОП Паляниця В.А., 2018. 200 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі проводиться після завершення викладання кожної теми. Практичні роботи захищаються по виконанню, відповідно до графіка проведення практичних занять. Модульні контрольні роботи (МКР) проводяться у тестовій формі. Студенти, які отримали за МКР меншу за мінімально передбачену кількість балів, перескладають її. Hекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 36 балів (рекомендований мінімум) кількість, обов’язковою умовою для отримання допуску до заліку є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Максимальна кількість балів на заліку – 40, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Петрівна Гавриленко
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет