Камінь в архітектурі та мистецтві

Освітня програма: Природнича географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Камінь в архітектурі та мистецтві
Код дисципліни
ВБ 3.04.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР06. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в галузі географічних наук ПР09. Аналізувати склад і будову природних і соціосфер (у відповідності до професійного спрямування) на різних просторово-часових масштабах. ПР12. Аналізувати природно-ресурсний та господарський потенціал території для потреб організації та розвитку геотуризму та природоохоронних заходів ПР13. Використовувати польові та лабораторні методи для аналізу морфології, генезису, віку та динаміки геотуристичних та природоохоронних об’єктів
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування таких загальноосвітніх дисциплін як «Геологія», «Геоморфологія», «Літолого-петрографічна основа рельєфу», «Основи природопізнавального туризму», «Природничотуристичні атракції Світу». 2) володіння елементарними навичками діагностики мінералів та гірських порід.
Зміст навчальної дисципліни
Курс передбачає дві частини, перша з яких присвячена аналізу застосування природного каменю в архітектурі. Розглядаються деякі гірські породи, що знайшли масове використання у якості будівельного та облицювального матеріалу у різні історичні періоди та наводяться приклади споруд, для будівництва яких було використано дані матеріали. Друга частина присвячена аналізу використання мінералів та гірських порід у декоративно-прикладному мистецтві, скульптурі, живописі, літературі. Розглядається історія використання самоцвітів у культурах різних часових періодів. Наводяться характеристики найбільш популярних ювелірних каменів та виробів з них. Також аналізується розвиток мистецького напряму «стоун-арт».
Рекомендована та необхідна література
1. Козюба В. Кам’яна сировина в київському монументальному будівництві кінця Х – початку ХІІ століття / Opus Mixtum, № 2, 2014, с. 169 – 179. 2. Коштовне та декоративне каміння України / І. К. Латиш, І. А. Падалка. - К. : АртЕк, 2003. – 144 с. 3. Митрохин О.В. Петрографія технічного каміння: навчальний посібник / О.В.Митрохин. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2018. 110 с. 4. Нестеровський В.А., Бортник С.Ю., Погорільчук Н.М., Ковтонюк О.В. Основи мінералогії та петрографії. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2011. – 448 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота lectures, practical classes, independent work
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі, МКР, залік. Рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно менше 36 балів (рекомендований мінімум) обов’язковою умовою для отримання допуску до іспиту є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Максимальна кількість балів на заліку – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Володимирівна Ковтонюк
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет