Основи планування природоохоронних територій

Освітня програма: Природнича географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Основи планування природоохоронних територій
Код дисципліни
ВБ 2.07
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Знати, розуміти і вміти використовувати на практиці базові поняття з теорії географії, а також світоглядних наук. ПР02. Знати і розуміти основні види географічної діяльності, їх поділ. ПР09. Аналізувати склад і будову природних і соціосфер (у відповідності до професійного спрямування) на різних просторово-часових масштабах ПР10. Знати цілі сталого розвитку та можливості своєї професійної сфери для їх досягнення, в тому числі в Україні. ПР11. Дотримуватися морально-етичних аспектів досліджень, чесності, професійного кодексу поведінки. ПР13. Використовувати польові та лабораторні методи для аналізу морфології, генезису, віку та динаміки геотуристичних та природоохоронних об’єктів.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування дисциплін «Грунтознавство», «Біогеографія», «Геоморфологія», «Ландшафтознавство», «Основи геоекології». 2) навички польових та камеральних ландшафтних досліджень, вільне користування ГІС.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна розглядає теорію, методику, міжнародний досвід та інноваційні рішення щодо просторового планування природоохоронних територій громад. Дана навчальна дисципліна є однією з складових комплексної підготовки здобувачів освітнього рівня «бакалавр» освітньої програми «Природнича географія» спеціальності 106 – Географія.
Рекомендована та необхідна література
1. Бортник С., Лаврук Т., Тимуляк Л. Просторове та ландшафтне планування. Навчальний посібник, Прінт-Сервіс, 2020, 175 с. 2. Заповідна справа в Україні. Навчальний посібник. / За загальною редакцією М.Д. Гродзинського, М.П. Стеценка. – К.: 2003. - 306 с. chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://geography.lnu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/04/Zapovidna-sprava-2003-book.pdf 3. Куйбіда В.С. Регіональний розвиток та просторове планування територій: досвід України та інших держав-членів Ради Європи: збірник нормативно-правових актів і науково-аналітичних матеріалів з питань регіонального розвитку та просторового планування / В.С. Куйбіда, В.А. Негода, В.В. Толкованов. – К.: Видавництво «Крамар», 2009. – 176 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі; виконання практичних та самостійних завдань, залік. Підсумкове оцінювання у формі заліку проводиться в письмовій формі. Максимальна кількість балів на заліку – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 27 балів. Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів, до складання іспиту не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску – 33 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Миколаївна Лаврук
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет