Екологічні стандарти та критерії якості довкілля

Освітня програма: Природнича географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Екологічні стандарти та критерії якості довкілля
Код дисципліни
ВБ 3.03.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР10. Знати цілі сталого розвитку та мож-ливості своєї професійної сфери для їх досягнення, в тому числі в Україні (ПРН10). ПР12. Розуміти основні екологічні закони, правила та принципи охорони довкілля та природокористування та застосовувати їх знання для реалізації проєктів транскордонного екологічного співробітництва ПР14. Використовувати принципи управління, на яких базується система національної та транскордонної екологічної безпеки ПР15. Знати концептуальні основи національного, європейського та міжнародного моніторингу та нормування антропогенного навантаження на довкілля
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Вміти аналізувати особливості природних та антропогенних процесів у географічні оболонці, вміти здійснювати комплексну оцінку стану гео-компонентів та прогнозувати зміни у них; 2. Знати основні особливості функціонування природних геосистем, що зазнають впливу антропогенної діяльності; принципи та методи забезпе-чення сталого розвитку територій; 3.Знати сучасні кількісні та якісні методи географічних досліджень, вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності; вміти моделювати об’єкти і процеси, застосовуючи сучасні кількісні та якісні методи та гео-інформаційні технології.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна “Екологічні критерії та стандарти якості до-вкілля” спрямована на поглиблення теоретичних знань, формування у май-бутніх фахівців екологічного мислення і компетентностей, набутих для здат-ності розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми, пов’язані якістю довкілля та інструментами управління системою якості, ро-зуміння сутності екологічних небезпек, стратегій управління ресурсами і по-токами відходів та процедур оцінки впливу на довкілля. Дана навчальна ди-сципліна знайомить студентів з базовими принципами глобального екологіч-ного управління, які ґрунтуються на принципах сталого розвитку, формує здатність застосовувати знання природничих і суспільних наук при вивченні географічної оболонки і її складових.
Рекомендована та необхідна література
1. Андрусевич А. Конвенція Еспо: транскордонна оцінка впливу на навколиш-нє середовище: Практичний посібник для громадян та НУО. – Режим досту-пу: http://www.rac.org.ua/uploads/content/146/files/espooguideua.pdf. 2. Афанасьєв О.Є. Історико-географічний аналіз регіонального природокорис-тування: теорія, методологія, практика: монографія / О.Є. Афанасьєв. – Те-рнопіль: Крок, 2012. – 550 с. 3. Європейський досвід включення екологічних вимог у систему територіаль-ного планування України (методичні аспекти) / Л. Г. Руденко, Є. О. Мару-няк, Ю. М. Палеха та ін. [під ред. Л. Г. Руденка]. – К.: Реферат, 2016. – 36 c. 4. Шищенко П.Г. Геоекологія: теоретичні та практичні аспекти: монографія / П.Г. Шищенко, О.П. Гавриленко, Н.В. Муніч. – К.: Альтерпрес, 2014. – 468 с. 5. Білоус Л.Ф. Методичні вказівки до виробничої практики для студентів спе-ціальності 106 «Географія» освітніх програм «Природнича географія», «Тран-скордонне екологічне співробітництво». Видавництво «ЛОГОС», Київ, 2019.С.40
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, аналітична робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій формі,оцінювання практичних робіт, МКР, залік. Рекомендований мінімум для допуску - 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 36 балів (рекомендований мінімум) кількість, обов’язковою умовою для отримання допуску до іспиту є написання рефератів за питаннями пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Підсумкове оцінювання у формі іспиту проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів під час іспиту – 40, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Людмила Федорівна Білоус
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет