Усна та давня література Китаю

Освітня програма: Китайська мова і література та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Усна та давня література Китаю
Код дисципліни
ННД. 12.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 7, ПРН 8, ПРН 13, ПРН 15. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Китайська мова: базовий рівень», «Лінгвокраїнознавство Китаю», «Зарубіжна література» тощо; 2. Знання теоретичних основ літературознавства. 3. Володіння методологією літературознавчого та лінгвстичного аналізу. 4. Уміння аналізувати твір з точки зору хронологіної приналежності, зображально-виражальних засобів, лінгвістичних ососбливостей, тематичної та стильової орієнтованості.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – прилучення студентів-сходознавців до літературно-естетичних цінностей Сходу, ознайомлення з особливостями літературного процесу в Китаї та виховання у них практичного вміння аналізувати різножанрові прозові й поетичні художні твори. На практиці засвоюються принципи та методи літературознавчого та філологічного аналізу художніх та філософських творів з корусу Усної та Давньої китайської літератури – на конкретних історико-літературних пам’ятках і зразках поезії та прози Китаю. Навчальна дисципліна «Усна та давня література Китаю» є однією зі складових, Частиною 1, комплексної дисципліни «Історія китайської літератури».
Рекомендована та необхідна література
1. Хрестоматія китайської літератури (від найдавніших часів до ІІІ ст. н.е.) / [упорядн. Н. В. Коломієць, Я. В. Шекера]. – К.:ВПЦ “Київський університет”, 2008. – 256 с. 2. 中国古代文论史 ,曹顺庆 李凯 : 中国古代文学理论发展历史 中国语言文学 中国古代文论教材书籍 重庆大学出版社, 2015年。 3. 十二生肖故事传说– Режим доступу: http://www.gov.cn/ztzl/08cjtbch/content_861356.htm 4. «Лунь Юй» – Режим доступу: https://www.newacropol.ru/Alexandria/philosophy/Philosofs/Konphutsii/sugdenia/ 5. 论语– Режим доступу: http://api.socialbase.cn/extapi/content/DTOOWZKDRBKUYUQFZB4P23DMYYPECAG6R5QUZ7WHTRWUJAMY77NA====/4NCTLR55EKMCSBZD74ZAQB33MDINHAL7WKTUBXKPLJKM2WCGHYOA====/ 6. 诗经 – Режим доступу: https://so.gushiwen.org/shiwenv_921d278e4ef5.aspx
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми організації навчання: лекційні та семінарські заняття, що проводяться з використанням інтерактивних методів навчання, та самостійна робота. Основними видами роботи та, відповідно, об’єктами семестрового контролю є: аудиторна робота, відповіді на семінарські заняттях, презентації за темою заняття, модульні контрольні роботи. Детально заплановані освітні заходи та методи викладання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема теоретичної підготовки, що складає 40% від загальної оцінки, та практичної підготовки, що складає 60% загальної оцінки. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом за аудиторну роботу та за самостійну роботу; у підсумку: у максимальному вимірі 60 балів, у мінімальному вимірі 36 балів. Підсумкове оцінювання: іспит, що проводиться у формі письмової роботи, екзаменаційний білет складається із трьох завдань: 2 теоретичні питання з відкритими відповідями, кожне з яких оцінюєтьс 15-ма балами; 1 практичне завдання (аналіз художнього тексту), яке оцінюється максимально 10 балами. Критерії семестрового оцінювання і критерії оцінювання на іспиті представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
українська, китайська