Китайська мова: базовий рівень (1-й семестр)

Освітня програма: Китайська мова і література та переклад, англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Китайська мова: базовий рівень (1-й семестр)
Код дисципліни
ННД. 08.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
10
Результати навчання
ПРН1,ПРН10, ПРН12, ПРН14. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми"
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Базові знання з курсу «Основи мовознавства».
Зміст навчальної дисципліни
Основною метою дисципліни є навчання студентів базовим видам мовленнєвої діяльності: читання, письмо, говоріння, сприйняття на слух, метою дисципліни також є навчити студентів використовувати китайську мову на відповідному рівні мовно-мовленнєвої підготовки в усній і письмовій формах. На першому курсі студенти повинні засвоїти граматичну базу в межах 30-40 конструкцій, розпізнавати граматичні явища, активно оволодіти початковим запасом загальновживаної стилістично нейтральної лексики (близько 1800 одиниць), а також деяким запасом фразеологізмів та комунікативних кліше. Навчальна дисципліна «Китайська мова: базовий рівень» є однією з обов’язкових компонент комплексної дисципліни «Практичний курс китайської мови та історія мови» (Частина 1), її логічним продовженням будуть дисципліни Китайська мова: середній рівень (Частина 2), Китайська мова: просунутий рівень (Частина 3), Китайська мова: функціональний рівень (Частина 4).
Рекомендована та необхідна література
1.Китайська мова. Базовий підручник для студентів вищих навчальних закладів. Харків. «Фоліо». 2016. – 368 с. 2. Китайська мова (початковий рівень) : навчальний посібник для студентів ОР «бакалавр» спеціальності 035.06 – філологія (східні мови та літератури (переклад включно))/ К.Г. Мурашевич, Н.В. Сорокіна, Київ, 2017. – 151 с. 3. 当代中文,课本:乌克兰语版/吴中伟主编。-北京:华语教学出版社,2019 年。-194 页。 4. 当代中文,练习册:乌克兰语版/吴中伟主编。-北京:华语教学出版社,2019 年。-140 页。 5. 当代中文,汉字本:乌克兰语版/吴中伟主编。-北京:华语教学出版社,2019 年。-224 页。
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми організації навчання: практичні заняття, що проводяться з використанням інтерактивних методів навчання, та самостійна робота. Основними видами роботи та, відповідно, об’єктами семестрового контролю є: аудиторна робота, відповіді на практичному занятті, письмові контрольні роботи, аналітичні доповіді, проєктна робота. Детально заплановані освітні заходи та методи викладання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема теоретичної підготовки, що складає 40% від загальної оцінки, та практичної підготовки, що складає 60% загальної оцінки. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом за аудиторну роботу та за самостійну роботу; у підсумку: у максимальному вимірі 60 балів, у мінімальному вимірі 36 балів. Підсумкове оцінювання: іспит, який проводиться у формі письмової роботи, що максимально оцінюється 20 балами, а також усної частини у вигляді відповіді на теоретичні питання з граматики та розкритті усної теми і максимально оцінюється 20 балами. Критерії семестрового оцінювання і критерії оцінювання на іспиті представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
українська, китайська