Економічні механізми інтеграції України та ЄС

Освітня програма: Міжнародна комерція (заочна форма навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Економічні механізми інтеграції України та ЄС
Код дисципліни
ОК 15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здатність працювати самостійно та в команді, вміти брати на себе ініціативу і відповідальність, мотивувати та керувати роботою інших для досягнення поставлених цілей; Здатність проведення досліджень на відповідному рівні; Здатність приймати рішення в сфері європейської та євроатлантичної інтеграції та здійснювати зовнішньоекономічну діяльність в умовах трансформації міжнародного регуляторного середовища; Здатність аналізувати і оцінювати геоекономічні стратегії країн з позиції національних економічних інтересів.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен: Знати теоретичні аспекти та основи регулювання в сфері різних форм міжнародних економічних відносин. Вміти аналізувати причини та наслідки тенденцій в сфері міжнародних економічних відносин. Володіти елементарними навичками пошуку та аналізу нормативних документів, аналітичних матеріалів та джерел статистичних даних. Знання англійської або інших іноземних мов для кращих можливостей ознайомлення з нормативно-правовими актами
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1 Економічні механізми торговельної інтеграції України та ЄС. Економічні механізми угод про асоціацію Європейського Союзу. Передумови та етапи інтеграції України з ЄС. Регулювання торговельних відносин в Угоді про асоціацію України та ЄС. Регулювання суміжних з торговельними відносин в Угоді про асоціацію України та ЄС. Змістовий модуль 2 Конвергенція окремих галузевих економічних політик України та ЄС. Співпраця у сфері енергетики та видобувної промисловості. Конвергенція секторів сільського господарства та транспорту. Співпраця у сфері регулювання ринків послуг
Рекомендована та необхідна література
База навчальної і наукової інформації про ЄС. Центр досконалості Жана Моне Київського національного університету імені Тараса Шевечнка Економічна асоціація України з Європейським Союзом : монографія / О. І. Шнирков, В. І. Муравйов, Р. О. Заблоцька та ін. ; за ред. О. І. Шниркова, В. І. Муравйова. – К. : ВПЦ "Київський університет", 2015. Шворак Л.О. Міжнародна економічна інтеграція: ризики для національних економік країн-учасниць. - Міжнародні відносини. Серія «Економічні науки»: збірник наукових праць (електронне видання). – № 23. – 2020. Шворак Л.О. Модальності участі України у сучасних інтеграційних процесах - Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. – 2015. Вип. 126, ч.2. - С.134-143 Процеси економічної дезінтеграції в сучасному світовому господарстві: монографія / О.І. Шнирков, А.С. Філіпенко, Н.В. Резнікова та ін. ; за ред. О.І. Шниркова. – К. : ВПЦ "Київський університет", 2018. – 159 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття
Методи та критерії оцінювання
Модульна контрольна робота (тест), виступи на семінарських заняттях, задачі. Залік виставляється студенту за результатами роботи впродовж семестру. При отриманні результуючої підсумкової кількості балів від 60 і вище студенту виставляється зараховано.
Мова викладання
Українська