Кваліфікаційна робота бакалавра
Освітня програма: Практична психологія ОС бакалавр
Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти
Назва дисципліни
Кваліфікаційна робота бакалавра
Код дисципліни
ок 20
Тип модуля
Кваліфікаційна робота
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
Здійснюючи роботу над кваліфікаційною роботою бакалавра , здобувач повинен закріпити навички правильної постановки проблеми та обґрунтування її актуальності, формулювання мети і завдань дослідження, побудови логічного плану і оптимальної структури, роботи з літературними джерелами та статистичною інформацією, обґрунтування власних узагальнень, висновків та пропозицій.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Виконання кваліфікаційної роботи бакалаврра є важливим етапом підготовки та атестації здобувачів вищої освіти. Кваліфікаційна робота бакалавра є підсумковою науково-дослідною роботою, яка дає змогу комплексно оцінити рівень засвоєння теоретичних знань та практичної підготовки, здатність до самостійної постановки проблеми дослідження, пошуку методів та способів одержання емпіричних даних, їх статистичної обробки, аналізу одержаних результатів та їх узагальнення у вигляді висновків за обраною здобувачем вищої освіти спеціальністю. Підготовка кваліфікаційної роботи бакалавра є поглиблення студентом теоретичних і практичних знань з обраного напряму спеціалізації, сприяння пошуку сучасних наукових досягнень у певній сфері та уміння їх самостійно застосовувати при вирішенні прикладних проблем; виявлення ступеня підготовки здобувачів вищої освіти до самостійної практичної діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Основними завданнями кваліфікаційної роботи бакалавра є: дослідження або поглиблення та узагальнення теоретико-методологічних засад з обраного напряму; проведення всебічної оцінки стану предмету дослідження із застосуванням сучасного дослідницького інструментарію; розробка методів, методик та процедур емпіричного дослідження, адекватний добір математико-статистичних методів обробки одержаних даних; аналіз та пояснення одержаних емпіричним шляхом результатів дослідження; підготовка доповіді та наочних матеріалів, що передають основний зміст роботи та подальший їх публічний захист. Повнота й особливості реалізації цих завдань залежать від напряму дослідження, діяльності об'єкта дослідження та його специфічних рис.
Рекомендована та необхідна література
Виконання, підготовка до захисту та публічний захист кваліфікаційної роботи згідно вимог «Методичні рекомендації з виконання, оформлення та захисту кваліфікаційної роботи бакалавра зі спеціальності 053 «Психологія» для здобувачів вищої освіти ІПО / Соснюк О.П. К: Інститут післядипломної освіти: КНУ ім.Тараса Шевченка. 2020, 46 с.
Відомості про джерела, включені до списку, необхідно подавати згідно з вимогами таких стандартів: «ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання (ГОСТ 7.1-2003, IDT)»; ДСТУ 3582-97 «Інформація та документація. Скорочення слів в українській мові і бібліографічному описі. Загальні вимоги та правила»; Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Етапи підготовки та захисту кваліфікаційної роботи магістра: 1.Формування тематики кваліфікаційної роботи магістра; 2.Наукове керівництво кваліфікаційною роботою бакалавра; 3.Вибір і затвердження теми кваліфікаційної роботи бакалавра; 4.Складання і затвердження індивідуального завдання на підготовку кваліфікаційної роботи бакалавра; 5.Графік виконання кваліфікаційної роботи бакалавра та контроль за його дотриманням; 6.Попередній розгляд (передзахист); 7.Рекомендації до оформлення відгуку наукового керівника кваліфікаційної роботи бакалавра; 8.Рецензування робіт; 9.Порядок захисту кваліфікаційної роботи бакалавра; 10.Критерії оцінювання кваліфікаційної роботи бакалавра.
Методи та критерії оцінювання
Результатом захисту кваліфікаційної роботи бакалавра є підсумкова оцінка, максимальний розмір якої складає 100 балів. У процесі визначення оцінки враховується ряд важливих показників якості бакалаврських робіт: Змістовні аспекти роботи: актуальність обраної теми дослідження; відповідність логічної побудови роботи поставленим цілям і завданням; методологія дослідження; адекватність методичного інструментарію темі дослідження, його меті та завданням; відповідність змісту висновків поставленим завданням дослідження; ступінь самостійності проведення дослідження; мова викладення роботи та її загальне оформлення. Шкала відповідності оцінок за національною шкалою (100 бальна система) : "відмінно" - 90-100, "добре" - 75-89, " задовільно" - 60-74, "незадовільнно" - 0-59.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олег
Петрович
Соснюк
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти
Інститут післядипломної освіти
Алла
Борисівна
Коваленко
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти
Інститут післядипломної освіти
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти