ГІС в управлінні надзвичайними ситуаціями

Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
ГІС в управлінні надзвичайними ситуаціями
Код дисципліни
ВК 2.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
- Знати та застосовувати у професійній діяльності нормативно-правові акти, нормативно-технічні документи, довідкові матеріали. - Застосовувати концептуальні знання природничих і соціальноекономічних наук при виконанні завдань геодезії та землеустрою. - Знати історію та особливості розвитку геодезії та землеустрою, їх місце в загальній системі знань про природу і суспільство. - Збирати, оцінювати, інтерпретувати та використовувати геопросторові дані, метадані щодо об’єктів природного-техногенного походження, застосовувати статистичні методи їхнього аналізу для розв’язання спеціалізованих задач у сфері геодезії та землеустрою. - Планувати складну професійну діяльність, розробляти і реалізовувати проєкти у сфері геодезії та землеустрою за умов ресурсних та інших обмежень. - Розробляти, приймати ефективні рішення щодо професійної діяльності, у тому числі за умов невизначеності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого освоєння навчального матеріалу дисципліни студенту необхідно мати базові навички володіння програмними середовищами для створення ГІС-проектів.
Зміст навчальної дисципліни
Відбуваєріься ознайомлення з основами дослідження геоданих. основний фокус зміщений на дані геологічного середовища та геодані, що передбачає вміння аналізувати інформацію у тривимірному просторі, знання систем координат і проекцій, особливості переходу між ними і їх вплив на аналіз даних. Розглядаються методи просторового статистичного аналізу, в тому числі варіограмного, методи інтерполяційного та апроксимаційного відновлення стохастичних функцій, в тому числі в просторово неоднорідному середовищі, методи кчасифікаційного, кіастерного та регресійного аналізу. Здобувані знайомляться з етапами підготовки даних, аналізу даних, моделей даних, основними методами та засобами для комп ’ютерного аналізу великих масивів різнорідних даних, набувають навичок використання спеціалізованого програмного забезпечення та візуалізаціїрезультатів.
Рекомендована та необхідна література
Milenković, M., Kekic, D. (2016). Using GIS in Emergency Management. Paper presented at Sinteza 2016 - International Scientific Conference on ICT and E-Business Related Research. doi:10.15308/Sinteza-2016-202-207 Waugh, W. L., Jr. (2000). Living with hazards, dealing with disasters: an introduction to emergency management, M. E. Sharpe, Inc., USA Тomaszewski, B. (2020). Geographic Information Systems (GIS) for Disaster Management (2nd ed.). Routledge. https://doi.org/10.4324/9781351034869 Thomas, D.S., Ertuˆgay, K., Kemec¸, S. (2007). The Role of Geographic Information Systems/Remote Sensing in Disaster Management. In: Handbook of Disaster Research. Handbooks of Sociology and Social Research. Springer, New York, NY. https://doi.org/10.1007/978-0-387-32353-4_5 Tomaszewski, B. and Alexander, D. (2022). GIS&T and Disaster Management.The Geographic Information Science & Technology Body of Knowledge (2nd Quarter 2022 Edition), John P. Wilson (Ed.)
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні і практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 14 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), а також самостійна робота, яка передбачає підготовку рефератів й опрацювання тем за переліком викладача, та проведення письмової модульної контрольної роботи. Залік проводиться у письмово-усній формі.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"