Ревіталізація природних об’єктів
Освітня програма: Геоморфологія та природопізнавальний туризм
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Ревіталізація природних об’єктів
Код дисципліни
ВБ 2.07
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 1. Знати, розуміти і вміти використовувати на практиці базові поняття з теорії геоморфології, організації природопізнавального туризму, а також
суміжних та світоглядних наук ПР 5. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук, зокрема для вирішення завдань геоморфології, палеогеографії та природопізнавального туризму ПР 6. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні
моделі при вивченні процесів формування і розвитку рельєфу земної поверхні, організації та функціонування галузі природо-пізнавального туризму.
ПР 7. Визначати основні характеристики, процеси, історіюі склад ландшафтної оболонки в цілому та геоморфосистем зокрема.
ПР 13. Використовувати польові та лабораторні методи для аналізу морфології, генезису, віку та динаміки рельєфу, а також для оцінювання природничотуристичного потенціалу території.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування дисциплін «Ґрунтознавство», «Геоморфологія», «Пошукова, інженерна та екологічна геоморфологія», «Основи природопізнавального туризму», «Природничотуристичні атракції Світу». 2) навички польових ландшафтних досліджень, вільне користування інструментарієм ГІС.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна розглядає сучасні методики та інноваційні рішення щодо рекультивації земель та ревіталізації природних об’єктів.
Рекомендована та необхідна література
1. Мартинова О.А. Рекультивація земель: конспект лекцій. Донецьк: Дон. НТУ, 2010. 44 с. 2. Панас Р. Н. Рекультивація земель: навч. посіб. Львів, 2003. 3. Погорільчук Н. Ревіталізація природних та природно-антропогенних об՚єктів: навчальний посібник. Київ, 20. 60 с. 4. Ecological revitalization: Turning Contaminated Properties Into Community Assets, 2009. 5. Wilczkiewicz, M., Wilkosz-Mamcarczyk, M. (2015). Revitalization – definition, genesis, examples. Geomatics, Landmanagement and Landscape. No. 2. P. 71–79. https://www.researchgate.net/publication/282429541 6. Kuter N. Reclamation of Degraded Landscapes due to Opencast Mining. Advances in Landscape Architecture. https://www.intechopen.com/chapters/45415 7. Методичні рекомендації з відновлення водотоків та прісноводних екосистем. https://www.davr.gov.ua
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі, виконання практичних та самостійних завдань, МКР, іспит. Рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно менше 36 балів (рекомендований мінімум) обов’язковою умовою для отримання допуску до іспиту є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Підсумкове оцінювання у формі іспиту проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Наталія
Михайлівна
Погорільчук
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет