Економічна статистика

Освітня програма: Освітньо-професійна програма Облік і оподаткування

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Економічна статистика
Код дисципліни
ВБ 2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР02. Розуміти місце і значення облікової, аналітичної, контрольної, податкової та статистичної систем в інформаційному забезпеченні користувачів обліковоаналітичної інформації у вирішенні проблем в сфері соціальної, економічної і екологічної відповідальності підприємств. ПР04. Формувати й аналізувати фінансову, управлінську, податкову і статистичну звітність підприємств та правильно інтерпретувати отриману інформацію для прийняття управлінських рішень. ПР06. Розуміти особливості практики здійснення обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування діяльності підприємств різних форм власності, організаційно-правових форм господарювання та видів економічної діяльності.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Економічна теорія», «Вища математика для економістів», «Теорія ймовірностей та математична статистика для економістів», «Макроекономіка», «Сучасні інформаційні технології в економіці». 2. Знати: теоретико-методологічні основи макро- та мікроекономіки. 3. Володіти навичками використання програмних засобів обробки і візуалізації даних. В свою чергу, знання з даної дисципліни сприяють успішному виконанню курсових робіт.
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни складається з двох змістових модулів: модуль 1 « Методологічні засади економічної статистики», в якому розглядаються статистичні методи збору, реєстрації масових даних, їхньої первинної обробки: систематизації і групування, узагальнення та порівняння за допомогою середніх, абсолютних і відносних величин, а також методи оцінювання та аналізу варіації, диференціації, концентрації та порівняння структур в часі і просторі; модуль 2 «Статистика економічних явищ і процесів», де розкриваються зміст і склад національного багатства, характеризується стан та використання окремих елементів національного багатства.
Рекомендована та необхідна література
1. Erik Lindström, Henrik Madsen, Jan Nygaard Nielsen. Statistics for Finance: Chapman and Hall/CRC, 2020. 384 р. 2. Perumal Mariappan. Statistics for Business: Chapman and Hall/CRC, 2019. 372 р. 3. Кушнір Н.Б., Кузнєцова Т. В., Красовська Ю. В. Статистика: Навч. посіб./Н.Б. Кушнір, Т.В.Кузнєцова та ін. – К.: Центр навчальної літератури, 2019. – 208 с. 4. Мармоза А.Т. Практикум з теорії статистики і сільськогосподарської статистики: Навч. посіб. /А.Т. Мармоза. – К.: Центр навчальної літератури, 2019. – 664 с. 5. Єріна А.М., Пальян З.О. Статистика: підручник /А.М.Єріна, З.О.Пальян. – К: КНЕУ, 2010. – 351 с. 6. Ковтун Н.В. Теорія статистики: підручник / Н.В.Ковтун. – К.: Знання, 2012. – 399 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання 80 балів максимум / 48 балів мінімум: 1. Участь у роботі на практичних заняттях (відповіді на теоретичні питання. самостійне виконання практичних вправ) – 15 балів / 9 балів 2. контрольні роботи (теми 1-5 та 6-9) – кожна по 20 балів / 12 балів 3. Виконання самостійної роботи - 25 балів / 15 балів Підсумкове оцінювання у формі заліку: максимальна оцінка 20 балів, рубіжна оцінка – 12 балів. Залік проходить у письмовій формі, складається з тестів та розрахункового завдання.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра статистики, інформаційно-аналітичних систем і демографії
Економічний факультет