Палеоекологія четвертинного періоду

Освітня програма: Геоморфологія та палеогеографія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Палеоекологія четвертинного періоду
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР04. Здійснювати дослідження та/або провадити інноваційну діяльність з метою отримання нових знань, розроблення нових методів і процедур в географії та міждисциплінарних контекстах. ПР05. Вміти виявляти, ставити та розв’язувати науково-прикладні проблеми, здійснювати критичну оцінку прийнятих рішень. ПР06. Застосовувати сучасні моделі та інформаційні технології для проведення досліджень і розробок у сфері географії, зокрема геоморфології, палеогеографії та геотуризмі. ПР14. Формулювати наукові гіпотези, визначати актуальні аспекти у фундаментальних і прикладних напрямах досліджень, розробляти та управляти проєктами у сфері географії, зокрема геоморфології та палеогеографії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) знати основи геології, екології, біогеографії, а також володіти теоретичними знаннями з фізичної географії світу і України; 2) вміти встановлювати взаємозв’язки між компонентами екосистеми, аналізувати їх; 3) володіти елементарними навичками системного аналізу, розуміти причинно-наслідкові зв’язки між компонентами природи.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна складається з двох змістових модулів. У першому розглядається палеоекологія як наука та палеоекоумови існування людини нижнього, середнього та верхнього палеоліту. У другому змістовому модулі розглядаються палеоекоумови людських суспільств та основні закономірності розвитку палеоекоумов в антропогені.
Рекомендована та необхідна література
1. Атлас палеогеографічних карт України та Молдавії. – К., вид-во АН УРСР, 1960. – 78 л. карт. 2. Веклич М.Ф. Основы палеоландшафтоведения. – К., Наук. Думка, 1990. – 191 с. 3.Веклич М.Ф., Матвиишина Ж.Н., Медведев В.В. и др. Методика палеопедологических исследований. – К.: Наукова думка, 1979. - 272 с. 4. Галицкий В.И. Основы палеогеоморфологии. – К., Наук.думка, 1984. – 224с. 6. Герасименко Н.П., Матвіїшина Ж.М. Палеоландшафти України. Національний Атлас України. К., Картографія, 2007. 7. Герасименко Н.П. Палеогеографія четвертинного періоду. К., «Принт-сервіс», 2020. 295 с. 8. Мельничук І.В. Палеоландшафти України в антропогені. – К.: ВГЛ “Обрії”, 2004. – 208 с. 9. Палеоекологія давньої людини на території України (палеоліт) / Герасименко Н. П., Бончковський О.С., Рогозін Є.П. та ін. Київ, 2022, 361 с. Ресурс розміщення: https://geo.knu.ua/wp-content/uploads/2022/03/2021_nmk_dzz_svidzinska-d.-20220321.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами опитування, написання модульних контрольних робіт (МКР), виконання аналітичних та аналітично-розрахункових завдань семінарських занять, та складання іспиту.Рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно менше 36 балів обов’язковою умовою для отримання допуску до іспиту є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Максимальна кількість балів на іспиті– 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 бали
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Петрівна Герасименко
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет