Управління екопроектами та міжнародне співробітництво в галузі охорони природи

Освітня програма: Геоморфологія та палеогеографія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Управління екопроектами та міжнародне співробітництво в галузі охорони природи
Код дисципліни
ОК 3
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР03. Вільно спілкуватися із професійних і наукових питань іноземною мовою. ПР05. Вміти виявляти, ставити та розв’язувати науково-прикладні проблеми, здійснювати критичну оцінку прийнятих рішень. ПР09. Проводити фахову оцінку програм, стратегій і планів розвитку територій, здійснювати їхню еколого-геоморфологічну експертизу та моніторинг. ПР11. Оцінювати можливі ризики, соціально-економічні та геоекологічні наслідки реалізації управлінських рішень у сфері природокористування, рекреації та туризму ПР12. Планувати й виконувати теоретичні та прикладні дослідження, робити обґрунтовані висновки, аналізувати та презентувати результати досліджень. ПР14. Формулювати наукові гіпотези, визначати актуальні аспекти у фундаментальних і прикладних напрямах досліджень, розробляти та управляти проєктами у сфері географії, зокрема геоморфології та палеогеографії.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) вміння аналізувати екологічну ситуацію на різних інформаційних зрізах, визначати основні екологічні проблеми та конфлікти природокористування. 2) володіння навичками аналізу картографічних матеріалів та побудови карт.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст дисципліни розкриває теоретичні та прикладні питання управління екологічними проектами в Україні та міжнародного досвіду співробітництва у природоохоронній галузі. Структура дисципліни передбачає вивчення основ управління екопроетами впродовж їх життєвого циклу – від ініціації і до завершення. Друга частина програми присвячена опануванню міжнародного досвіду природоохоронного співробітництва.
Рекомендована та необхідна література
1. Балюк Г.І. Екологічне право України: Конспект лекцій у схемах .– К.: Юрінком Інтер, 2006. – 192 с. 2. Екологічне право України. Академічний курс: Підручник .–Друге видання / За заг. ред. Ю.С.Шемшученка .–К.: ТОВ «Видавництво «Юридична думка», 2008. – 720 с. 3. Настанова до зводу Знань з управління проєктами НАСТАНОВА PMBOK 7-е видання та стандарт з управління проєктами: https://pmiukraine.org/pmbok7/ 4. Максименко Н. В., Задніпровський В. В., Клименко О. М. Організація управління в екологічній діяльності. Підручник для студентів екологічних спеціальностей ВНЗ. Видання 2-ге перероблене і доповнене. – Х.: ХНУ імені В.Н.Каразіна, 2008. – 339 с. 5. Організація управління в екологічній діяльності. Конспект лекцій // Б. В. Кіндюк, М. Б. Бизова. – Наука і техніка, 2006. – 232 с. 6. Шевчук В.Я., Саталкін Ю.М., Білявський Г.О. Екологічне управління Підручник. – К.: Либідь, 2004. – 432 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій, усній та письмовій формі, залік. Рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж рекомендований мінімум (36 балів) обов'язковою є перездача тих видів робіт, за які вони отримали оцінку, нижчу за допустимий мінімум.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Миколаївна Лаврук
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет