ГІС В МОНІТОРИНГОВИХ СИСТЕМАХ

Освітня програма: Геодезія та землеустрій

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
ГІС В МОНІТОРИНГОВИХ СИСТЕМАХ
Код дисципліни
ВБ. 3.02.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
ПР7. Виконувати обстеження і вишукувальні, топографо- геодезичні, картографічні, проектні та проектно-вишукувальні роботи при виконанні професійних завдань з геодезії та землеустрою ПР9. Збирати, оцінювати, інтерпретувати та використовувати геопросторові дані, метадані щодо об’єктів природного і техногенного походження, застосовувати статистичні методи їхнього аналізу для розв’язання спеціалізованих задач у сфері геодезії та землеустрою. ПР12. Розробляти документацію із землеустрою, кадастрову документацію і документацію з оцінки земель із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем та цифрової фотограмметрії, наповнювати даними державний земельний, містобудівний та інші кадастри. ПР15. Розробляти і приймати ефективні рішення щодо професійної діяльності у сфері геодезії та землеустрою, у тому числі за умов невизначеності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування курсів: «Вища математика», «Основи географічних інформаційних систем і технологій». 2.Знання теоретичних та практичних основ геоінформатики. 3.Володіння елементарними навичками роботи в програмному середовищі ArcGIS.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – дати базові знання з теорії та практичного застосування геоінформаційних систем. Надання студентам базових знань з теорії створення, функціонування географічних інформаційних систем (геореляційних баз просторових даних), а також сформувати необхідні практичні навички роботи в програмному середовищі ArcGIS.
Рекомендована та необхідна література
1. Шипулін В.Д. Основи ГІС-аналізу: Навчальний посібник / В. Д. Шипулін; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. - Х.: ХНАМГ, 2012, 300 с. 2. Шипулін В.Д. Основні принципи геоінформаційних систем: навч.посібник / В.Д. Шипулін; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. – Х.: ХНАМГ, 2010. – 313 с. 3.Світличний О.О. Основи геоінформатики: Навчальний посібник / О.О.Світличний, С.В.Злотницький; за заг. ред.. О.О. Світличного. – Суми: ВТД Університетська книга, 2006. – 295 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістових навчальні модулі. Заняття проводяться у вигляді лекцій та практичних робіт. Завершується дисципліна – заліком (у 4-му семестрі). Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові тестові роботи. Для визначення рівня досягнення результатів навчання, передбачених пунктами 2.1 – 2.4, студенти під час практичних занять демонструють результати своєї роботи та демонструють набуті навички. Для студентів, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки (60% від максимально можливої кількості балів) проводиться заключна контрольна робота, максимальна оцінка за яку не може перевищувати 40% підсумкової оцінки (до 40 балів за 100 – бальною шкалою). Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів. Підсумкове оцінювання у формі заліку.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олексій Григорович Міхно
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет