ФОТОГРАММЕТРІЯ

Освітня програма: Геодезія та землеустрій

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
ФОТОГРАММЕТРІЯ
Код дисципліни
ОК 19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР10. Обирати і застосовувати інструменти, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, які необхідні для дистанційних, наземних, польових і камеральних досліджень у сфері геодезії та землеустрою. ПР11. Організовувати та виконувати дистанційні, наземні, польові і камеральні роботи в сфері геодезії та землеустрою, оформляти результати робіт, готувати відповідні звіти. ПР13. Планувати і виконувати геодезичні, топографічні та кадастрові знімання, опрацьовувати отримані результати у геоінформаційних системах. ПР16. Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Фотограмметрія» базується на циклі навчальних дисциплін теоретичної і професійної підготовки, зокрема, студенти повинні володіти: базовими знаннями з математики (аналітична та проективна геометрія); фізики (оптика); професійної підготовки з топографії, геодезії, топографічного картографування; інженерної та комп’ютерної графіки.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Фотограмметрія» є теоретичним і практичним підґрунтям підготов- ки фахівців з обробки фотознімків для створення топографічних, кадастрових планів і карт та ви- рішення задач дистанційного визначення розмірів, кількісних і якісних характеристик об’єктів в багатьох сферах діяльності. Дисципліна є базовою для одержання освітнього рівня «Бакалавр». Метою викладання навчальної дисципліни «Фотограмметрія» є вивчення фізичних (оптика) і математичних (проекційна геометрія) основ формування фотозображень (фотознімків), їх властивостей, методів вимірювання, математичного апарату виникнення та врахування спотворень окремого фотознімка, способів спостереження і вимірювання стереопари фотознімків (фотограмметричної стереомоделі) для отримання просторової інформації про об'єкт дослідження.
Рекомендована та необхідна література
1. Білоус В.В., Боднар С.П. Фотограмметрія. Навч. посібник. – К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2021 р. – 137 с. URL: https://geo.knu.ua/biblioteka/pidruchnyky-ta-navchalni-posibnyky/ 2. Білоус В.В., Боднар С.П., Курач Т.М. Дистанційне зондування з основами фотограмметрії: навч. посібник. - К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2011. - 317 с. – 8 с. іл. 3. Дорожинський О. Л. Фотограмметрія : підручник / О. Л. Дорожинський, Р. Тукай. - Львів: Львівська політехніка, 2008. - 332 с. 4. Дорожинський О.Л. Основи фотограмметрії. Підручник. – Львів: Видавництво національного університету „Львівська політехніка”, 2003. – 214 с. 5. Дорожинський О.Л. Аналітична та цифрова фотограмметрія. Навч. Посібник. – Львів: Видавництво національного університету „Львівська політехніка”, 2002. – 164 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, лабораторні заняття
Методи та критерії оцінювання
Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів, при цьому, оцінка за результати навчання, пе- редбачені пунктами 1 та 2 не може бути меншою ніж 50% від максимального рівня (не менше 28 та 12 балів відповідно). Підсумкове оцінювання проводиться у формі заліку: максимальна кількість балів на залікі - 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60% мак- симальної кількості балів, відведених на залік).
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет