Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності

Освітня програма: Теорія та методика навчання української мови і літератури та іноземної мови в старшій профільній шко

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Код дисципліни
ОК 01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 8. Знати методологію наукового дослідження з методики навчання і втілювати їх у науковій роботі. ПРН 12. Знати теоретичні засади організації міжнародної науково-дослідницької діяльності в галузі освіти і провадити наукові дослідження на їх основі. ПРН Ав. 2. Здатність усвідомлювати необхідність навчання впродовж усього життя з метою поглиблення набутих та здобуття нових фахових знань для самовдосконалення та ефективної організації навчального процесу. Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Загальна теоретична підготовка, здобута в межах бакалаврських освітніх програм.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – надати студентам знання та вміння, що створюють необхідне організаційне та правове підґрунтя для здійснення фахової науково-дослідницької роботи, її презентації науковій спільноті, захисту і комерціалізації майнових прав інтелектуальної власності на її результати. Дисципліна складається з трьох змістових модулів. Модуль «Методологія наукових досліджень» формує розуміння науки як дослідження, знайомить з конкретно-науковим, загально-науковим та філософським рівнями методології. Модуль «Теоретичні засади філологічних досліджень» формує в студентів знання щодо чільних мовознавчих та/або літературознавчих напрямів та їх розвитку на вітчизняних і зарубіжних теренах, уявлення про розмаїття методологічних підходів у філології на сучасному етапі. Модуль «Основи інтелектуальної власності» розкриває роль інтелектуальної власності як інтелектуального капіталу в соціально-економічному розвиткові суспільства та її місце в гуманітарній науці.
Рекомендована та необхідна література
1. Методологія та організація наукових досліджень: навч. посіб. / І. С. Добронравова, О. В. Руденко, Л. І. Сидоренко та ін.; за ред. І. С. Добронравової (ч. 1), О. В. Руденко (ч. 2). Київ: ВПЦ «Київський університет», 2018. 607 с. http://www.philsci.univ.kiev.ua/biblio/Methodol.pdf 2. Основи методології та організації наукових досліджень: навч. посіб. для студентів, курсантів, аспірантів і ад’юнктів / за ред. А. Є. Конверського. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2010. 3. Павличко О. О., Материнська О. В., Тимченко Є. П. Мовознавча термінологія для германістів. Київ: Інтерсервіс, 2020. 286 с. 4. Капіца Ю. М., Ступак С. К., Жувака О. В. Авторське право і суміжні права в Європі: монографія. Київ: Логос, 2012. 696 с. 5. Основи інтелектуальної власності: навчальний посібник / О.П.Орлюк (кер. авт. кол.), А.О.Кодинець, Ю.В.Носік та ін.; за ред. О.П.Орлюк. Київ: Інтерсервіс, 2016. 382 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми роботи: лекції, семінари, самостійна робота і методи викладання: проблемна лекція, проєктна робота, дослідницька робота, навчальна дискусія, навчальна бесіда, мультимедійні технології навчання.
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру здійснюється оцінювання таких видів робіт: усна відповідь, доповнення, участь у дискусіях на лекціях і практичних заняттях, бліц-опитування, тести; проєкти, презентації, модульні контрольні роботи ( 3 ) у формі тестів. При підсумковому оцінюванні оцінюється теоретична підготовка (РН 1.1, 1.2, 1.3, 1.4) та практична підготовка (РН 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 3.1, 4.1). Підсумкова кількістьбалів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням модульних контрольних робіт. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання.
Мова викладання
Українська