«Методологія наукових досліджень з китайської мови і літератури»

Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: китайська мова і література

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
«Методологія наукових досліджень з китайської мови і літератури»
Код дисципліни
ННД.14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 3, ПРН 11, ПРН 15, ПРН 17Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного вивчення курсу студенти повинні попередньо опанувати курси: «Китайська мова: просунутий рівень», «Стилістика китайської мови»; знати теоретичні основи загального мовознавства, основних лексико-граматичних засад мови вен’янь; володіти методикою лінгвістичного аналізу; уміти формулювати та висловлювати думки китайською мовою та українською мовою в науковій парадигмі.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни: поглиблене ознайомлення студентів із методологією наукових досліджень китаєзнавчого спрямування, опанування базовими принципами якісних і кількісних методів дослідження, найбільш прийнятними для роботи в китаєзнавчому науковому інфопросторі, отримання навичок розуміння та інтерпретації наукового дискурсу.Анотація. Курс «Методологія наукових досліджень з китайської мови і літератури» спрямований на формування у студентів системи знань і навичок лінгвістичних та літературознавчих досліджень у галузі синології. У курсі передбачено 2 змістових модулі. Модуль 1 присвячений формуванню у студентів системи знань щодо основних сучасних методів і методик філологічного дослідження, зокрема кількісним і якісним методам аналізу. Модуль 2 присвячений ознайомлення студентів з китайським науковим дискурсом та особливостями його формування на ґрунті західної та китайської філологічних традицій. Дисципліна завершується заліком.
Рекомендована та необхідна література
1.Антонюк В.С, Полонський Л.Г., Аверченков В.І. Малахов Ю. А. Методологія наукових досліджень. К.: НТУУ «КПІ», 2015.2.Євтушенко М.Ю., Хижняк М.І. Методологія та організація наукових досліджень. К. : Центр учбової літератури, 2019.3.Каламбет С.В. Методолія наукових досліджень: Навч. посіб. Дн-вськ: Вид-во Маковецький, 2015.4.Юринець В.Є. Методологія наукових досліджень: навч. посібник. Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2011.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми організації навчання: лекції, семінарські заняття та самостійна робота. Основними видами роботи та відповідно об’єктами семестрового контролю є: аудиторна робота, індивідуальний проєкт (презентація), модульна контрольна робота. За виконання передбачених видів робіт студент максимально може набрати 100 балів та мінімально – 60 балів. Детально критерії оцінювання видів робіт упродовж семестру представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Загальна оцінка складається із балів, отриманих за роботу впродовж семестру (максимум – 100 балів, мінімум – 60 балів) і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студентам, які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 балів, для отримання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання самостійних робіт, рефератів або ж за потреби написати контрольну роботу за результатами навчання: РН 1.1-1.2, 2.1-2.2, 3.1-3.2. Детально критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
Українська, китайська