Комплексна дисципліна «Основи політології». Частина 1. Історія політичної думки в Україні

Освітня програма: «Українська і англійська мови: переклад та редагування»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Комплексна дисципліна «Основи політології». Частина 1. Історія політичної думки в Україні
Код дисципліни
ВБ 1.16
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН2 Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 4 Розуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати – особливості функціонування та розвитку сучасного суспільства, політики і влади, взаємодії людини з соціальними та політичними інституціями. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ суспільно-політичних процесів, застосовувати базові поняття в критичному осмисленні подій, що мають місце в сучасному світовому політичному процесі. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних, економічних, культурних подій та явищ; використання інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування у студентів знань про особливості розвитку національного політичного мислення, сформовані парадигми політичної думки в Україні, розуміння специфіки політичних процесів сучасності, можливих перспектив розвитку. Дисципліна «Історія політичної думки в Україні» належить до переліку дисциплін вільного вибору студентів підготовки здобувача з філології і розрахована на 90 годин (3 кредит0 ЄКТС) в загальному обсязі, з яких 20 год. лекцій, 24 год. семінарів і 46 год. самостійної роботи. Дисципліна знайомить студентів з основними етапами становлення та розвитку української політичної думки від часів Київської Русі до сьогодення. На основі вивчення соціально-політичної компоненти ідей вітчизняних мислителів з’ясовуються особливості процесу еволюції поглядів на політичну проблематику.
Рекомендована та необхідна література
1) Кухта Б. Л. Історія української політичної думки: Текст лекцій. Львів : Вид-во ЛДУ, 1991. 2) Малик Я., Вол Б., Чуприна В. Історія української державності. Львів : Світ, 1995. 3) Обушний М. І. та ін. Історія української політичної думки: навч. посіб. / М. І. Обушний, Т. С. Воропаєва, І. М. Грабовська та ін.; за заг. ред. М. І. Обушного. Київ : ВПЦ «Київ. ун-т», 2013. 4) Політологія: Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / За ред. О. В. Бабкіної, В. П. Горбатенка. Київ : ВЦ “Академія”, 2001. 5) Рябов С. Г. Політична наука в Україні ХХІ століття: Стан та перспективи розвитку. Київ : НМЦ «Консорціум із удосконалення менеджменту освіти в Україні», 2005. 6) Салтовський О. І. Концепції української державності в історії вітчизняної політичної думки (від витоків до початку ХХ сторіччя). Київ : Видавець Парапан, 2002. 7) Українська політологія: витоки та еволюція: навч. посіб. / За ред. Кирилюка Ф. М. Київ, 1995.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Словесні, наочні, інтерактивні й практичні методи навчання: лекція, семінарське заняття, самостійна робота. Навчальні заходи протягом семестру: завдання, які виконуються у процесі самостійної роботи; відповіді на семінарських заняттях; есе; конспект першоджерел; контрольна робота; підготовка й захист презентації.
Методи та критерії оцінювання
• Семестрове оцінювання: Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну та самостійну роботу: виступ на семінарі – 5 балів / 3 бали; участь у дискусіях, доповнення – 2 бали / 1 бал; конспект першоджерел – 2 бали / 1 бал; письмова контрольна робота з відкритими відповідями – 10 балів / 6 балів; есе, презентація самостійного дослідження – 10 балів / 6 балів; підсумкова контрольна робота – 20 балів / 12 балів. Максимальна кількість балів – 100 балів; мінімальна – 60 балів. • Підсумкове оцінювання: залік. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж семестру. Якщо студент набрав менше ніж 60 балів, то він повинен скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість: написати самостійні роботи або контрольну роботу.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Віктор Мирославович Мельник
Кафедра політології
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра політології
Філософський факультет