Ранньохристиянська традиція та історія православ'я

Освітня програма: ОПП Релігієзнавство 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Ранньохристиянська традиція та історія православ'я
Код дисципліни
ОК.11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
2. Ефективно працювати з інформацією з різних джерел, критично її аналізувати, інтерпретувати, класифікувати, систематизувати з метою розв’язання релігієзнавчих проблем. 5. Знати і застосовувати у професійній діяльності основні поняття, теорії та методи релігієзнавства. 6. Характеризувати основні етапи історії релігій світу, особливості історичної типології релігійних уявлень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають відповідати загальним вимогам до знань та вмінь, що висуваються при навчанні у вищих навчальних закладах. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо релігійних феноменів; використовувати інформаційні та комунікаційні технології. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно релігійних подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Ранньохристиянська традиція та історія православ’я» належить до переліку обов’язкових дисциплін ЗВО та викладається у ІІІ семестрі бакалаврату. Навчальна дисципліна знайомить студентів із ранньохристиянською традицією та історією православ’я. Розглядаються ідейні джерела християнства, історія формування віровчення. З’ясовуються причини та обставини розколу 1054 року на католицизм та православ’я. Досліджуються обставини формування та особливості функціонування православних церков.
Рекомендована та необхідна література
1. Біблія, або книги Святого письма Старого й Нового Заповіту : Із мови давньоєврейської й грецької на українську дослівно наново перекладена / Пер. проф. І.Огієнка. – Київ : Українське Біблійне Товариство, 2003. – 1166с. – ISBN 966-7136-29-9. 2. Гофманн Й. Історія ранньої Церкви: найважливіші аспекти / перекл. з нім. Олега Конкевича за ред. Олександра Петринка і Андрія Михалейка. – Львів: Видавництво Українського католицького університету 2019. – 244 с. – ISBN 978-617-7608-07-2 3. Історія писемності, священних книг і віроповчальних текстів: Навчальний посібник і хрестоматія 2 т.: т 1. / В.І. Лубський, Є.А. Харьковщенко, Т.Г. Горбаченко, М.В. Лубська. – К: «Центр учбової літератури», 2014. – 448 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Екзаменаційне оцінювання відбувається в письмовій формі. Білет складається з 2 питань, кожне з яких оцінюється за шкалою 20 балів, що в загальному підсумку дає 40 балів за іспит. Студент не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше, ніж 20 балів. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів. У випадку, коли студент на іспиті набрав менше 24 балів, вони не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час навчального періоду). В екзаменаційній відомості у колонці «бали за іспит/ екзамен» ставиться «0», а в колонку «підсумкова оцінка з дисципліни» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру. Рекомендований мінімум допуску до іспиту – 36 балів Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестр (мінімум 36, максимум 60 балів) та екзаменаційної роботи (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет
Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет