Вступ до арабської філології
Освітня програма: Арабська мова і література та переклад, французька мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Вступ до арабської філології
Код дисципліни
ННД.13.04.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 7. Розуміти основні проблеми арабської філології та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів.
ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію арабської мови і літератури, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності.
ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів.
ПРН 16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції обраної філологічної спеціалізації, уміти застосовувати їх у професійній діяльності.
ПРН 17. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення й використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування базових знань з фахових дисциплін «Лінгвокраїнознавство країн Арабського Сходу», «Арабська мова: базовий курс»; лінгвістичної термінології та основних законів мовного розвитку з курсу «Основи мовознавства».
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомити студентів із сукупністю знань щодо змісту і основних завдань арабської філології як однієї з арабістичних дисциплін, сформувати загальне уявлення про методологію та сучасний стан досліджень у цій галузі, допомогти засвоїти спеціальну термінологію. Дисципліна передбачає висвітлення питань писемної спадщини арабської культури, передумов формування єдиної арабської мови та писемності, арабської діалектології, становлення та розвитку арабської лінгвістичної традиції, національних граматичних шкіл. Дисципліна є частиною комплексної дисципліни «Вступ до філології» і має теоретичне спрямування.
Рекомендована та необхідна література
1. Зінько С. Країни Близького Сходу в сучасних міжнародних інформаційних відносинах. Львів, 2009.
2. Костюк Н. Внесок Агатангела Кримського у світову арабістику. Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія «Релігієзнавство». Острог, 2018. №2(14). С.63-68.
3. Кочубей Ю.М. Україна і Схід. Культурні взаємозв’язки України з народами Близького і Середнього Сходу (1917-1992). К., 1998.
4. Радівілов Д. Арабістика Агатангела Кримського. Східний світ №1. К., 2008. С. 5-15.
5. Коран: Дослідження, переклад (фрагмент), коментарі Рибалкіна В.С. Київ: “Стилос”, 2002.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчання відбувається у вигляді інтерактивних лекцій та семінарських занять. Самостійна робота студентів передбачає підготовку до таких видів діяльності, як відповіді на семінарських заняттях, участь у дискусіях, доповіді з аналізом наукової літератури, презентації, реферати із запропонованих для опрацювання тем.
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється протягом семестру із розрахунку: відповіді на семінарських заняттях, доповіді з аналізом наукової літератури, презентації, реферати – 36/60 балів; модульні контрольні роботи – 12/20 балів, підсумкова контрольна робота – 12/20 балів. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують оцінку «зараховано». Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують «не зараховано». Студентам, які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 балів, для складання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання самостійної роботи. Шкала відповідності підсумкових балів: 60-100 – зараховано; 0-59 – не зараховано.
Мова викладання
українська, арабська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Марія
Петрівна
Величко
Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології