Методологія написання кваліфікаційної роботи
Освітня програма: Фольклористика, українська мова і література та іноземна мова
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Методологія написання кваліфікаційної роботи
Код дисципліни
ННД.27
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати.
ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти.
ПРН 7. Розуміти основні проблеми філології та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів.
ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів.
ПРН 19. Мати навички участі в наукових та/або прикладних дослідженнях у галузі філології.
ПРН 20. Демонструвати базові знання з теорії фольклору, історії фольклористики, народної словесної та музичної творчості, традицій народного виховання, звичаєвого права для комплексного осмислення народної традиції.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення курсу студенти мають володіти основними фактологічними знаннями гуманітарного характеру, знати ґрунтовні теоретичні онови з обраної тематики та проблемне викладення теоретичного матеріалу.
Уміти вивчати та узагальнювати наукові джерела, фольклорні матеріали; використовувати методи оцінки етнокультурної інформації; вирішувати практичні завдання, робити висновки, вносити пропозиції.
Володіти навичками підготовки, організації та проведення фольклористичного дослідження, що відповідає перщому (бакалаврському) рівню.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – дати методичні рекомендації, що відтворюють сучасні вимоги до виконання випускної кваліфікаційної роботи.
Анотація. Навчальна дисципліна є науково-методичним супроводом наукової роботи бакалаврів і спрямована на ознайомлення з правилами написання та оформлення випускних кваліфікаційних робіт. Її предметом є методика проведення дослідження, написання, оформлення здобутих наукових результатів та захисту бакалаврських робіт, визначення результативності виконання бакалаврської роботи та процедура проведення її презентації. Основні завдання дисципліни: вироблення уміння та формування навичок, що дозволяють майбутньому фахівцю-фольклористу здійснювати аналітико-дослідницьку діяльність.
Рекомендована та необхідна література
Корнещук В.В. К 67 Методичні рекомендації до написання випускної кваліфікаційної роботи магістра. – 2-ге вид. – Одеса: ФОП Бондаренко М. О., 2018. – 41 с. / Режим доступу: https://op.edu.ua/sites/default/files/publicFiles/op/disciplines/2944/mv231mag.pdf
Методичні рекомендації до виконання випускних кваліфікаційних робіт з психології / Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини. Умань, 2020.- 27 с. /Режим доступу: https://fspo.udpu.edu.ua› wp-content › uploads › 2020/12
Свєженцева О.І. Методичні рекомендації щодо написання кваліфікаційних робіт. / О.І. Свєженцева, Г.І. Мелеганич. – Ужгород, ДВНЗ «УжНУ», 2015. – 46 с. /Режим доступу: https://www.uzhnu.edu.ua› infocentre ›PDF get
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Перша частина курсу – «Методичні рекомендації до виконання основних розділів випускної кваліфікаційної (бакалаврської) роботи. Основні вимоги до оформлення та обсягу ВКР». Друга частина курсу – «Вимоги до мови та стилю бакалаврської роботи». Форми навчання: лекції, семінари, науковий семінар, самостійна робота. Упродовж семестру після лекційних занять із відповідних тем проводяться семінарські заняття, на яких здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт (усна відповідь, доповнення, презентація самостійної роботи на науковому семінарі, бліц-опитування, участь у дискусіях на лекціях та семінарських заняттях, проміжний контрольний тест, залік). Науковий семінар, проводиться не пізніше останнього лекційного тижня, на якому студенти презентують самостійно підготовлений науковий проєкт із однієї з актуальних проблем методики написання ВКР, проводиться апробація бакалаврської роботи.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання) – 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння, комунікація, автономність та відповідальність – 60% загальної оцінки.
Оцінювання семестрової роботи: усна відповідь, доповнення, участь в дискусії під час лекції, творчі та дослідницькі завдання (науковий проєкт із однієї з актуальних проблем методології написання ВКР, апробація ВКР) – 48/80 б. З них: усна відповідь, доповнення, участь у дискусіях на лекціях і семінарах, бліц-опитування, проміжний контрольний тест: 36/56 б. Науковий семінар – презентація наукового проєкту із однієї з актуальних проблем методології написання ВКР, апробація бакалаврської роботи: 12/24 б. Завершується дисципліна заліком у письмовій формі 12/20 б.
Мова викладання
Українська мова
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Любов
Миколаївна
Копаниця
Кафедра фольклористики
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра фольклористики
Навчально-науковий інститут філології