Іноземна мова (5 семестр)

Освітня програма: Фольклористика, українська мова і література та іноземна мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Іноземна мова (5 семестр)
Код дисципліни
ННД.15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземною мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію мов і літератури, що вивчаються, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та іноземною (іноземними) мовами. ПРН 12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 14. Використовувати мови, що вивчаються, в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного опанування дисципліни студенти повинні мати рівень володіння іноземною мовою –В1–B1+ (незалежний користувач, рубіжний рівень). Знати граматику, лексику, фонетику виучуваної іноземної мови та володіти граматичними, лексичними та фонетичними навичками у різних видах мовленнєвої діяльності на рівні B1 – B1+ відповідно до Європейських рекомендацій з мовної освіти (2003). Володіти видами мовленнєвої діяльності та стратегіями мовленнєвої поведінки (читання, говоріння, аудіювання, письмо) на рівні B1– B1+ відповідно до Європейських рекомендацій з мовної освіти (2003).
Зміст навчальної дисципліни
Багатосеместрова дисципліна «Іноземна мова (англійська)» зорієнтована на формування іншомовної комунікативної компетентності на рівні B2 – В2+ згідно із Загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти (2003) для забезпечення ефективного спілкування майбутніх фахівців в різноманітних ситуаціях соціального, навчально-академічного та професійного спілкування. Під час кожного семестру передбачено 2 змістові модулі та 2 модульні контрольні роботи. Форма підсумкового контролю по завершенню I семестру – проміжний контроль, II – VI семестрів - іспит.
Рекомендована та необхідна література
1. Савенко Т. В. Практична граматика англійської мови: навчальний посібник. Кіровоград : РВЦ КДПУ ім. В.Винниченка, 2016. 180 с. 2. Тучина Н. В. A Way to Success: English Grammar for University Students. Year 1 (Student’s Book). Харків: Фоліо, 2019. 208 с. 3. Clandfield, L., Crystal, D. Global. Upper-intermediate. Student’s Book. London: Macmillan Education, 2016. 4. Clandfield, L., Crystal, D. Global. Upper-intermediate. Workbook. London: Macmillan Education, 2016. 5. Clandfield, L., Jeffries, A. Global. Advanced. Student’s Book. London: Macmillan Education, 2016. 6. Clandfield, L., Jeffries, A. Global. Advanced. Student’s Book. London: Macmillan Education, 2016. 7. Mann, M., Taylore-Knowles S. Destination C1&C2. Grammar and Vocabulary. Macmillan, 2012 8. Foley, M., Hall, D. Advanced Learner's Grammar. Harlow: Pearson Education Limited, 2003. 484p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Kурс поєднує такі форми навчання: практичні заняття та самостійну роботу. Основними видами роботи, до яких залучені студенти та які оцінюються упродовж семестру, є: відповідь на практичному занятті, підготовка та захист проєкту, модульна контрольна робота. За виконання передбачених видів робіт студент максимально може набрати 60 балів та мінімально – 36 балів. Детально критерії оцінювання видів робіт упродовж семестру представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Загальна оцінка студента за семестр фрмується за 100-бальною системою і складається із балів, отриманих за роботу впродовж семестру (максимум - 60 балів, мінімум - 36 балів) та балів підсумкового оцінювання у формі іспиту (максимум - 40 балів, мінімум – 24 бали). Семестровий контроль спрямований на оцінювання відповідей на практичних заняттях (20 балів), підготовка та захист проєктів (20 балів) та модульних контрольних робіт (20 балів). Іспит проводиться в письмово-усній формі. Екзаменаційний білет складається із двох завдань: 1 питання – письмове завдання (max 30 балів), 2 питання – усна співбесіда на запропоновану тему (max 10 балів). Детально критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
Англійська