Вступ до літературознавства (Ч.1 КД «Вступ до філології»)

Освітня програма: Фольклористика, українська мова і література та іноземна мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Вступ до літературознавства (Ч.1 КД «Вступ до філології»)
Код дисципліни
ННД.20.1
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію мов і літератури, що вивчаються, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 9. Характеризувати діалектні та соціальні різновиди української мови, описувати соціолінгвальну ситуацію. ПРН 10. Знати норми літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та іноземною (іноземними) мовами. ПРН 16. Знати й розуміти основні поняття, теорії та концепції фольклористики, мовознавства й літературознавства, уміти застосовувати їх у професійній діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен успішно опанувати основи знань з теорії літератури за шкільними програмами з української та зарубіжної літератур. Необхідною умовою доступу до дисципліни «Вступ до літературознавства» є такі компетентності студента: Знати: • принципи літературознавчого аналізу художніх творів у єдності змісту й форми; • особливості художніх напрямів; • основні епічні, ліричні, драматичні, ліро-епічні жанри; • специфіку літературного процесу. Вміти: • усно та письмо формулювати власні думки і судження про художні твори і літературний процес; • характеризувати художні образи; • класифікувати художні засоби та визначати їх функції у художньому тексті. Володіти елементарними навичками: • аналізу художнього тексту; • застосовувати на практиці здобуті знання (під час написання рефератів, контрольних робіт).
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Вступ до літературознавства» – це обов’язковий курс для студентів спеціальності «Фольклористика, українська мова і література та іноземна мова», який передбачає вивчення трьох взаємопов’язаних тематичних блоків: література як вид мистецтва, художній твір і принципи його аналізу, літературний процес в його теоретичному осмисленні з урахуванням найновітніших досягнень наукової думки. Відтак студент отримає системні знання про унікальну природу словесного мистецтва, його функції, поетику, роди і жанри, напрями і течії.
Рекомендована та необхідна література
1. Антологія світової літературно-критичної думки ХХ ст. Львів,1996 2. Білоус П.В, Вступ до літературознавства. Київ, 2011 3. Галич О.А. Вступ до літературознавства. Луганськ,2010. 4. Вступ до літературознавства. Хрестоматія / Упор. Н.І.Бернадська. Київ,1995 5. Лексикон загального та порівняльного літературознавства. Чернівці,2001 6. Літературознавчий словник-довідник. Київ,1997 7. Літературознавча енциклопедія: в 2-х т. Автор-укладач Ковалів Ю.І. Київ,2007 8. Мітосек Зофія. Теорії літературних досліджень. Сімферополь,2003 9. Моклиця Марія. Вступ до літературознавства. Луцьк,2011 10. Ткаченко А. Мистецтво слова. Вступ до літературознавства. Київ,1998
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи: лекція, практичне заняття, самостійна робота Заходи: відповідь на практичному занятті, контрольна робота.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту: • максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів (позитивна оцінка), які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на іспит); • іспит проводиться у формі письмової роботи, екзаменаційний білет складається із двох завдань: теоретичне питання (50%), практичне завдання (50%); кожне питання оцінюється максимально 20 балами.
Мова викладання
Українська мова