Паралельні обчислення

Освітня програма: Біомедична фізика, інженерія та інформатика

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Паралельні обчислення
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Студент повинен знати загально вживану термінологію та класифікації паралельних та розподілених обчислювальних систем, принципи побудови паралельних та розподілених систем, сучасні підходи до створення паралельних та розподілених програм, основи побудови паралельних та розподілених алгоритмів. Студент повинен вміти створювати паралельні та розподілені комп’ютерні програми, розпаралелювати алгоритм вирішення задач, застосувати високопродуктивні обчислювальні системи для вирішення задач у галузі фізики, математики тощо.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Перший (бакалаврський) освітній рівень у галузі знань природничі науки.
Зміст навчальної дисципліни
Застосування технологій MPI та OpenMP для розробки паралельних та розподілених програм моделювання й обробки даних, особливості застосування обчислювальних кластерів та грід-систем, мінімальний обсяг знань з основ побудови паралельних алгоритмів та особливостей роботи паралельних та розподілених обчислювальних систем.
Рекомендована та необхідна література
1. Cameron Hughes, Tracey . Hughes. Parallel and Distributed Programming Using C++ . - Addison-Wesley Professional; 1st edition (February 12, 2008), - 720 p. (англ.., є переклади іншими мовами) 2. Linux Documentation Project Guides online https://tldp.org/guides.html 3. Torque resource manager Manual online https://support.adaptivecomputing.com/torque-resource-manager-documentation/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції - 16 годин, семінарів - 14 годин
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання - два змістовні модулі з письмовими модульними контрольними роботами та виконанням індивідуальних завдань на оцінки 20-30 балів. Підсумкове оцінювання (усний залік з практичними завданнями): завдання складається з 2 питань по 20 балів, всього за залік можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки є отримання не менш ніж 60 балів. У випадку успішного виконання всіх індивідуальних завдань на оцінки 35 балів і вище додаткові 40 балів нараховуються без складання заліку.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра медичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем