Друга східна мова (арабська) (2 семестр)
Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: перська мова і література
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Друга східна мова (арабська) (2 семестр)
Код дисципліни
ОК.11.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 2. Упевнено володіти державною та іноземною мовами для реалізації письмової та усної комунікації, зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати досліджень державною та іноземною мовами.
ПРН 6. Застосовувати знання про експресивні, емоційні, логічні засоби мови та техніку мовлення для досягнення запланованого прагматичного результату й організації успішної комунікації.
ПРН 11. Здійснювати науковий аналіз мовного, мовленнєвого й літературного матеріалу, інтерпретувати та структурувати його з урахуванням доцільних методологічних принципів, формулювати узагальнення на основі самостійно опрацьованих даних.
ПРН 14. Створювати, аналізувати й редагувати тексти різних стилів та жанрів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання арабського алфавіту; опанування практичного курсу арабської мови на базовому рівні; наявність сформованих арабськомовних фонетичних навичок, знання лексики та граматики, що відповідають базовому рівню володіння цією мовою.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни полягає у забезпеченні практичного оволодіння студентами-іраністами усіма видами мовленнєвої діяльності арабської мови як другої східної, на основі сформованих фонетичної, лексичної та граматичної компетенцій, зокрема оперуванні діалогічним та монологічним мовленням у межах тем, визначених програмою; читанні та розумінні текстів побутової, країнознавчої, суспільно-політичної тематики; удосконаленні навичок письмового мовлення; розвитку навичок перекладу, вмінь трансформувати речення при перекладі. Дисципліна є багатосеместровою і має суто практичне спрямування.
Рекомендована та необхідна література
1. Wightwick J., Gaafar M. Mastering Arabic 1. Macmillan Publishers Ltd, United Kindom, 2009.
2. Wightwick J., Gaafar M. Mastering Arabic 2. Macmillan Publishers Ltd, United Kindom, 2009.
3. Осадча Ю., Юрків Л., Черноног О., Кононенко В. Арабська мова. Початковий рівень. К., 2006.
4. Субх А., Субх М. Курс граматики арабської мови. К., 2006.
5. Субх А., Кочержинський Ю.Ю. Підручник арабської мови для першого курсу. К., 2019.
6. Brustard K., Al-Batal M., Al-Tonsi A. Al-kitab fii T`allum al-`arabiyya with DVD. A Textbook for Arabic. Part 1. Georgetown, 2006.
7. Samia Louis Lughatuna al-Fusha: A New Course in Modern Standart Arabic: Book Two, Tom 1. American University in Cairo Press, 2011.
8. Eckehard Schulz, Günther Khrahl, Wolfgang Reuschel. Standard Arabic. An elementary-intermediate course. Cambridge: Cambridge University, Press, 2000.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття з арабської мови передбачають розвиток фонетичних, лексичних і граматичних навичок у студентів-іраністів у процесі активної роботи в аудиторії. Контроль засвоєння студентами лексичного і граматичного матеріалу здійснюється шляхом їх усного опитування та організації письмових завдань, тестів, лексичних диктантів, модульних контрольних робіт. Обов’язковим є виконання домашніх завдань, вправ на переклад.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання здійснюється із розрахунку: відповіді на практичних заняттях, письмові роботи, лексичні диктанти, домашні завдання – 24/40 балів, модульні контрольні роботи – 12/20 балів. Підсумкове оцінювання у формі іспиту: макс. 40 / мін. 24 бали (60% від максимальної кількості балів, відведених на іспит); іспит проводиться в письмово-усній формі, екзаменаційний білет складається з трьох завдань: 1) питання з граматики, засвоєної протягом семестру; 2) розмовна тема з вивчених протягом семестру; 3) читання та усний переклад незнайомого тексту з арабської мови на українську. Студенти, які протягом семестру набрали сумарно меншу кількість балів, ніж 36 балів, до складання іспиту не допускаються.
Мова викладання
Українська, арабська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Юрій
Юрійович
Кочержинський
Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології