Комунікативні стратегії та переклад (2 семестр)
Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: перська мова і література
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Комунікативні стратегії та переклад (2 семестр)
Код дисципліни
ОК.12.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 2. Упевнено володіти іноземною мовою для реалізації письмової та усної комунікації,
зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати досліджень іноземною мовою.
ПРН 6. Застосовувати знання про експресивні, емоційні, логічні засоби мови та техніку мовлення для досягнення запланованого прагматичного результату й організації успішної комунікації.
ПРН 10. Збирати й систематизувати мовні та наукові факти, інтерпретувати й перекладати
тексти різних стилів і жанрів.
ПРН 11. Здійснювати науковий аналіз мовного, мовленнєвого й літературного матеріалу, інтерпретувати та структурувати його з урахуванням доцільних методологічних принципів, формулювати узагальнення на основі самостійно опрацьованих даних.
ПРН 14. Створювати, аналізувати й редагувати тексти різних стилів та жанрів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти англійською мовою на рівні В2, мати розвинену комунікативну компетентність у складі лінгвістичної, соціокультурної та прагматичної компетентностей, знати технологію перекладу з англійської мови на українську. Знати основні функції, види, структуру та учасників процесу комунікації; функціональні стилі та жанри англійського мовлення. Уміти сприймати, відбирати та критично осмислювати інформацію з англомовних джерел; декодувати інтенції мовця шляхом аналізу комунікативних стратегій в усному та писемному мовленні; створювати усні та письмові тексти з дотриманням норм мовленнєвого жанру; виконувати й презентувати навчальні проєкти та працювати в проєктній групі.
Зміст навчальної дисципліни
Курс покликаний забезпечити випускників спеціальності високим рівнем володіння англійською мовою (С1-С2), який дозволятиме їм якісно виконувати свої професійні обов’язки філологів, викладачів та перекладачів; удосконалити комунікативну та перекладацьку компетентності студентів у галузі академічної комунікації англійською мовою; систематизувати знання студентів про особливості англомовного академічного дискурсу та комунікативні стратегії його реалізації в усній, письмовій формах та за допомогою перекладу; розвивати комунікативні уміння та застосування комунікативних/перекладацьких стратегій під час спілкування та/або перекладу у сфері академічного спілкування.
Рекомендована та необхідна література
1. Andrews, R. A Theory of Contemporary Rhetoric. Routledge: New York & London, 2014.
2. Barnet, S., Bedau, H. Critical Thinking, Reading and Witting: A Brief Guide to Argument. Bedford/St Martin’s: Boston, New York, 2014.
3. Bauer, J., Boyle, M., Stapleton, S. Final Draft (2,3). Cambridge University Press, 2016.
4. Fuhnestock, J. Rhetorical Style in Persuasion. Oxford University Press, 2011.
5. Hinkel, E. Second Language Writer’s Next: Linguistic and Rhetorical Features. Lawrence Erlbaum Associates: New Jersey, 2002.
6. Kolln, M., Gray, L. Rhetorical Grammar: Grammatical Choices, Rhetorical Effects. Pearson Education, 2011.
7. Квасова О.Г. Going for Degree. Professional English for Students of Linguistics: Навчальний посібник. К.: Логос, 2017.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми організації навчання: практичні заняття та самостійна робота. Основними видами роботи та відповідно об’єктами семестрового контролю є: аудиторна робота, тест, есе, груповий/ індивідуальний проєкт, модульна контрольна робота. За виконання передбачених видів робіт студент максимально може набрати 80 балів. Завершується дисципліна заліком.
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру оцінювання здійснюється відповідно до усного тестування, перевірки письмових завдань, есеїв, модульних робіт і підсумкової роботи (макс. 100, мін. 60 балів). Бал за залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують - "зараховано". Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують - "не зараховано". Студентам, які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 балів, для отримання заліку/ балу за проміжний контроль необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання самостійних робіт, рефератів або ж за потреби написати контрольну роботу.
Мова викладання
Англійська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Людмила
Вікторівна
Биркун
Кафедра методики викладання української та іноземних мов і літератур
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра методики викладання української та іноземних мов і літератур
Навчально-науковий інститут філології