Вступ до загального мовознавства

Освітня програма: «Зарубіжна література та англійська мова: теорія і методика навчання»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Вступ до загального мовознавства
Код дисципліни
ОК 24.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 7, ПРН 19, ПРН 22, ПРН 24. Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студенти мають знати загальні відомості про природу, будову, функції, універсальні характеристики мови, про типи та функції мовних одиниць. Вони також мають володіти навичками аналізу мовних одиниць, форм та синтаксичних конструкцій, обробки та та інтерпретації наукових текстів.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомлення студентів із основними питаннями та проблематикою загального мовознавства, з понятійно-термінологічним апаратом науки про мову, окреслення методологічної системи координат, у якій здійснюється викладання всіх лінгвістичних дисциплін. Дисципліна знайомить студентів із найважливішими науковими концепціями про природу, функції, походження, закони розвитку мови, її зв’язки з позамовними явищам, з головними проблемами та питаннями мовознавства, з напрямками лінгвістичних досліджень, зі структурою мовної системи, характеристиками та функціями складових одиниць її структурних рівнів. Надає необхідну теоретико-методологічну основу для вивчення інших лінгвістичних дисциплін.
Рекомендована та необхідна література
1. Вступ до мовознавства : підручник / за ред. І.О. Голубовської. К., 2016. 2. Корольов І.Р. Вступ до мовознавства : практикум : навч. посібник / І.Р. Корольов, Ю.О. Письменна ; за ред. І.О. Голубовської. К., 2018. 3. Кочерган М.П. Вступ до мовознавства : підручник. К., 2014. 4. Основи мовознавства : підручник / І.О. Голубовська, С.М. Лучканин, Н.В. Руда та ін. К., 2018.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заплановані навчальні заходи охоплюють лекції, семінарські заняття, самостійну роботу студентів. До методів викладання належать усні відповіді на семінарських заняттях, доповнення та участь у дискусіях, тести, а також підсумкова контрольна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (усна відповідь: 24/40 балів; доповнення, участь у дискусіях: 10/20 балів; тести: 14/20 балів) та підсумкову контрольну роботу у формі відкритої відповіді: 12/20 балів. Усі види робіт за семестр мають у підсумку: у максимальному вимірі 100 балів, у мінімальному вимірі 60 балів.
Мова викладання
Українська