Мова професійного спрямування (українська мова)

Освітня програма: «Зарубіжна література та англійська мова: теорія і методика навчання»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Мова професійного спрямування (українська мова)
Код дисципліни
ОК 27
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 5, ПРН 22, ПРН 24, ПРН 25, ПРН 26. Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати правописні норми сучасної української літературної мови, найважливіші функції української мови в соціумі; вміти аналітично працювати з науковою літературою; володіти елементарними навичками моделювання текстів різних жанрів і стилів (усної та писемної форми) відповідно до комунікативних потреб та завдань.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомлення студентів, майбутніх учителів зарубіжної літератури та англійської мови в середній школі, з правовими актами, що регулюють мовну ситуацію в Україні, стильовою специфікою української мовної системи, характеристиками української наукової мови, ресурсом офіційно-ділової української мови та культурою усного фахового спілкування. Курс спрямовано на опанування специфіки мовної ситуації в Україні, основних правових документів, що регулюють функціонування мов, стилів української літературної мови, з поглибленим вивченням офіційно-ділового та наукового мовного потенціалу. Детально розглянуто принципи укладання основних ділових паперів, мовну специфіку термінології та принципи лінгвістичної роботи з науковим текстом, зроблено акцент на культурі усного мовлення відповідно до фахових комунікативних потреб.
Рекомендована та необхідна література
1. Андрєєва Т.М., П’ятецька О.В. Українська мова за професійним спрямуванням : Навч. посібник. К., 2017. 2. Гриценко Т.Б. Українська мова за професійним спрямуванням : Навч. посібник. К., 2010. 3. Калєтнік А.А. Українська наукова мова : Посібник. К., 2012. 4. Климентова О.В., Івахненко Т.П. Українська мова (за професійним спрямуванням), збірник вправ для студентів гуманітарних факультетів. Навч. посібник. – К., 2015. 5. Мацько Л.І., Кравець Л.В. Культура української фахової мови: Навч. посібник. К., 2007. 6. Онуфрієнко Г.С. Науковий стиль української мови: Навч. посібник. К., 2006. 7. Ткаченко Л.О., Любашенко О.В. Українська мова. Мова фаху, мова науки, мова спілкування. Текстово-комунікативне навчання. К., 2014. 8. Українська мова за професійним спрямуванням: Навч. посібник. / С.О. Караман, О.А.Копусь, В.І.Тихоша та ін. К., 2013. 9. www.mova.info 10. www.novamova.com.ua
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання складаються з лекцій, практичних занять та самостійної роботи студентів. Навчальні заходи охоплюють наукове повідомлення, аналіз тексту, самостійне складання текстів, контрольна робота у формі тестів із різними типами запитань і завдань, і підсумкова контрольна робота у формі тестів із різними типами запитань і завдань.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка за курс формується як сума балів за всі форми контролю і не передбачає додаткових заходів підсумкового оцінювання. Форми поточного контролю включають оцінки за наукове повідомлення (min 10 / max 15 балів), за аналіз тексту (min 15 / max 20 балів); за самостійне складання текстів (min 15 / max 30 балів), за контрольну роботу у формі тестів із різними типами запитань і завдань (min 6 / max 10 балів); за підсумкову контрольну роботу у формі тестів із різними типами запитань і завдань (min 14 / max 25 балів). Студентам, які за семестр не набрали min 60 балів, необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість. Шкала відповідності підсумкових балів За 100-бальною шкалою Оцінка за національною шкалою 60–100 Зараховано 0–59 Не зараховано
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра стилістики та мовної комунікації
Навчально-науковий інститут філології