Соціально-політичні студії

Освітня програма: Російська мова та переклад (для іноземців); мова навчання російська / Русский язык и перевод

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Соціально-політичні студії
Код дисципліни
ОК 4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН2. Ефективно працювати з інформацією: вибрати необхідну інформацію з різних джерел, критично аналізувати та інтерпретувати іі, організувати, класифікувати та систематизувати ПРН4. Розуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства. ПРН5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН6. Використовувати інформаційні та комунікаційні технології, зокрема для вирішення стандартних професійних завдань.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Перед вивченням цього курсу студенти повинні знати основні етапи та характеристики соціально-політичного процесу; 2. вміти збирати та інтерпретувати інформацію про явища та явища політики, соціально-політичні процеси та події; 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичним аналізом та прогнозуванням по відношенню до політичних, економічних, культурних явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Метою дисципліни є формування знань про особливості сучасного українського суспільства, політики та влади в порівняльному контексті, про специфіку соціологічних та політологічних знань, проблем та тенденцій розвитку суспільства, політики та влади. Академічна дисципліна "Соціально-політичні студії" включена до циклу обов'язкових навчальних дисциплін. Предметом дослідження є функціонування та розвиток сучасного суспільства, політики та влади, взаємодії людини з соціальними та політичними інституціями, характерні особливості сучасного суспільства в порівняльному контексті.
Рекомендована та необхідна література
1. Алмонд Г., Пауэлл Дж. Сравнительная политология сегодня: Мировой обзор. Москва: АспектПресс, 2002. 537 с. 2. Вебер М. Политика как призвание и профессия. Литера Нова, 2018. 232 с. 3. Макиавелли Н. Государь. Азбука, Иностранка, 2020. 768 с. 4. Платон Государство. Андронум, 2020. 318 с. 5. Смелзер Н. Социология: пер. с англ. Москва: Феникс, 1998. 688 с. 6. Хейвуд Э. Политология. Учебник для студентов вузов. Москва, 2005. 544 с. 7. Штомпка П. Социология. Анализ современного общества: Пер. с польск. СМ. Червонной М.: Логос, 2005. 664 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота. Методи навчання: частково-пошуковий метод, теоретично- практичні, свідомо-практичні методи навчання. Ілюстративні методи. Самостійна робота з науковою та довідковою літературою.
Методи та критерії оцінювання
Усна доповідь, аналітичне завдання, участь у дискусії, самостійна робота, модульні контрольні роботи. Конкретні критерії оцінювання наведено в робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
російська