Українська та зарубіжна культура
Освітня програма: Російська мова та переклад (для іноземців); мова навчання російська / Русский язык и перевод
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Українська та зарубіжна культура
Код дисципліни
ОК 2
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології, зокрема для вирішення складних спеціалізованих завдань і проблем професійної діяльності. ПРН14.Використовувати російську мову в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти повинні мати знання щодо основних етапів та характеристик історико-культурного процесу.
2. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно культурологічних подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – забезпечення філософсько-культурологічної складової підготовки висококваліфікованого, конкурентоздатного, інтегрованого у європейський та світовий науково-освітній простір фахівця освітнього ступеня «Бакалавр», який здобув теоретичні та практичні знання, вміння та навички, що достатні для виконання професійних обов’язків за обраною спеціальністю. В процесі освоєння даного курсу студент отримає базові знання про особливості зарубіжної та української культури; про основні форми сучасних художньо-естетичних і соціокультурних практик та нові мистецько-культурні явища; базові уявлення про основні етапи розвитку світового та українського мистецтва, сучасні наукові концепції, основні мистецькі напрямки та постаті, які визначали їх розвиток; базові уявлення про історію розвитку та функціонування українського та зарубіжного культурного простору, його ґенезу та сучасний стан.
Рекомендована та необхідна література
1. Берестовская Д.С. Культурология. Учебное пособие. - Симферополь: Бизнес-Информ, 2003. 392 с.
2. Дорохова М.А.История культуры. Конспект лекций.Москва: Эксмо, 2008. 128с
3. История украинской культуры: учеб. Пособие. Нац. техн. ун-т "Харьков. политехн. ин-т". Харьков: НТУ "ХПИ", 2012. 122 с.
4. Перегуда Е.В. История украинской культуры: Конспект лекций. иев.: КНУБА, 2010. 56 с.
5. Турган О.Д., Ганошенко Ю.А., Сидоренко О. В. История украинской культуры (конспект лекций). Запорожье : ЗГМУ, 2013. 84 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота.
Методи навчання: пояснення нового матеріалу, самостійна робота з науковою літературою, збір інформації. інтерактивні методи.
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді, дискусія, презентація самостійного дослідження, модульні контрольні роботи.
Конкретні критерії оцінювання наведено в робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
російська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ганна
Петрівна
Бежнар
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет
Філософський факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет