Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності

Освітня програма: ОНП Релігієзнавство 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Код дисципліни
ОК.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного розв’язання складних задач у сфері релігієзнавства, дотримуватися правил академічної доброчесності. 11. Розробляти наукові і прикладні проекти у сфері релігієзнавства з урахуванням цілей та обмежень, а також соціальних, економічних і правових аспектів. 12. Планувати і виконувати наукові дослідження у сфері релігієзнавства, обирати ефективні методики та інструменти дослідження, аналізувати результати, обґрунтовувати висновки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до опанування або вибору навчальної дисципліни: успішне опанування курсів «Історія філософії», «Теоретична та практична філософія», «Теорія пізнання», «Філософія та методологія науки» і знання теоретичних основ фахових дисциплін.
Зміст навчальної дисципліни
Поняття про науку та наукові дослідження. Загальна характеристика методології. Методи емпіричного та теоретичного досліджень, структура емпіричного та теоретичного знання. Множина методологічних систем. Система організації науково-пізнавальної діяльності. Базова модель процесу наукового дослідження. Пошук й опрацювання наукової інформації. Кваліфікаційні роботи: підготовка, оформлення і захист. Методика підготовки й оформлення публікацій. Поняття академічної доброчесності. Інтелектуальна, творча діяльність та її місце у соціальноекономічному розвитку суспільства. Поняття, система та джерела права інтелектуальної власності. Авторське право та суміжні права. Право промислової власності.
Рекомендована та необхідна література
1. Авторське право і суміжні права в Європі: монографія / Ю. М. Капіца, С.К. Ступак, О. В. Жувака. К. : Логос, 2012. 2. Добронравова І.С., Сидоренко Л.І. Філософія та методологія науки. Підручник. Київ: «Київський університет», 2008. 3. Добронравова І. С., Білоус Т. М., Комар О. В. Новітня філософія науки. К., 2009 4. Ковальчук, В. В. Основи наукових досліджень [Текст]: навчальний посібник. К. : ВД «Професіонал», 2005. 5. Коровайченко, Ю.М. Аlmamater, або як стати справжнім студентом. К.: "ВМУРоЛ", 2003. 6. Методологія та організація нааукових досліджень: навч. посіб./ за ред. І.С.Добронравова (ч.1), О.В.Руденко (ч.2). К., 2018.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах: 20/35 балів; 2. Самостійна робота (Презентація характерних ознак наукової галузі) : 13/20 балів; 3. Самостійна робота (Аналіз методологічних засад власного бакалаврського дослідження) : 13/20 балів; 4. Контрольна робота: 2/5 балів. 5. Підсумкова контрольна робота (залік): 12/20 балів. Семестрову кількість балів (максимум 100) формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (усні доповіді, доповнення та участь в дискусіях на семінарах), контрольної роботи та самостійної роботи.
Мова викладання
українська